Jan Tomek: Jdu vždy za vítězstvím

(Last Updated On: 21.4.2016)

Tomek

Když jsme před dvěma měsíci mluvili s Honzou Tomkem, tak tvrdil, že Regensburg byl pro něj nejlepší volbou. Ve středu večer se tento frýdeckomístecký odchovanec připomněl také českým fanouškům, když nastoupil na poslední tři směny zápasu Evropské ligy proti domácím Drakům. Ty nakonec dobrým výkonem k ničemu nepustil a nedovolil jim zvrátit vývoj utkání. Po závěrečným autu tak měl hodně důvodů ke spokojenosti.

Honzo, když jsme spolu před dvěma měsíci mluvili, tak si říkal, že Regensburg byl pro Tebe nejlepší volbou. Jak to hodnotíš dnes?

Jsem za to rád. Je to skvělá zkušenost. Borci jsou super. Všechno je zatím v pořádku. Já jen doufám, že to takto půjde dál a začneme víc bojovat v německé lize.

Když si vzpomněl německou soutěž, tak ty si nastoupil také přes víkend v Bundeslize proti Mainzu. Jak bys tedy hodnotil kvalitu německé nejvyšší soutěže v porovnání s naši Extraligou?

Je velmi podobná. Srovnává se to trochu hůř, protože tam mají více týmů. Mají tam více týmů, které tam svou kvalitou ani nepatří. Ale protože mají širší soutěž, tak tam jsou. Nás však zajímá srovnání s těmi lepšími celky a proto musíme zabrat. Teď jsme hráli s Mainzem a trochu nám nevyšel jeden zápas (prohra 0-6 – pozn. red.). Když budeme předvádět stejně bojovné výkony jako tady, tak můžeme v lize vyhrávat.

Dnes se ti ve třech směnách povedlo udržet Draky na uzdě. Jak se ti házelo?

Házelo se mi výborně. Uspět proti Drakům je vždycky velká motivace. Je to nejlepší tým v České republice, o to větší je pak motivace.

Jaké jsou ambice Regensburgu v Evropské lize?

Já jdu vždycky za vítězstvím. Klub jde určitě za titulem a já jsem tady od toho, abych jim pomohl vyhrávat. A stejně jako třeba v Arrowsech, tak i tady pro to udělám vše.

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: