Marek Červenka: Výhry nad Draky nám dodají sebevědomí

(Last Updated On: 25.4.2016)
MEXICALI, MEXICO - MARCH 17: Marek Cervenka #5 of Team Czech Republic pitches during Game 2 of the World Baseball Classic Qualifier against Team Mexico at Estadio B-Air Stadium on Thursday, March 17, 2016 in Mexicali, Mexico. (Photo by Matt Brown/WBCI/MLB Photos via Getty Images) *** Local Caption *** Marek Cervenka
MEXICALI, MEXICO – MARCH 17: Marek Cervenka #5 of Team Czech Republic pitches during Game 2 of the World Baseball Classic Qualifier against Team Mexico at Estadio B-Air Stadium on Thursday, March 17, 2016 in Mexicali, Mexico. (Photo by Matt Brown/WBCI/MLB Photos via Getty Images) *** Local Caption *** Marek Cervenka

Marek Červenka dlouhodobě podává v Extralize výborné výkony a je jedním ze základních kamenů vzestupu Kotlářky. Svými schopnostmi si také vysloužil stabilní pozici v národním týmu. V pátek se o jeho dobré formě mohli přesvědčit také fanoušci v Brně, kde Marek odházel vítěznou Complete Game. Na kopci Kotlářky vydržel celých deset směn a z jeho ruky vyšlo neskutečných sto čtyřicet dva nadhozů. I proto získal ocenění Hráče týdne.

Marku, 142 nadhozů. Je to vůbec možné odházet?

Moc ne. Nebo spíš ne často.

Jak pak regeneruješ, když hodíš tolik míčů? 142 nadhozů je prakticky jeden a půl zápasu.

Normálně, klasicky. Vyběhání a pak se připravuji na další týden. Po tomto zápase jsem běhal v sobotu i v neděli a bylo to v pohodě. Zatím to zvládám v pohodě.

Draci mají velmi silný tým. Vy také aspirujete na obhajobu titulu. Myslíš, že vám tyto dvě výhry dodají více sebevědomí v případných zápasech v playoff?

Proti Drakům hrajeme vždy velmi vyrovnané zápasy, ve kterých rozhodují maličkosti. Určitě nám to dodá sebevědomí. My jsme je porazili loni ve finále, předloni oni nás. Pokud bychom se potkali v playoff, což také není jisté, protože tam do toho můžou promluvit i jiné týmy, tak si budeme věřit a půjdeme si za vítězstvím.

Ty si letos nastoupil jako startér do třech zápasů a zaznamenal si tři výhry.  Tvá ERA je 1.17. Čemu připisuješ dobrou formu na začátku sezony?

Prospěla mi příprava v Arizoně a v Mexiku. Nicméně je potřeba se soustředit na každý zápas a dobře se na něj připravit. Zatím se mi daří a já doufám, že to takto bude pokračovat i nadále.

Nemůžu se nezeptat na moment z deváté směny, kdy si po třetím autu žduchnul Arnošta Dubového. Jak si tuto situaci viděl ty?

Byla to chyba. Bylo to v emocích. Určitě to nebylo nic proti Arnymu. Já ho respektuji jako hráče i jako kamaráda. Nebylo v tom nic zlého a omluvil jsem se mu okamžitě po zápase.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: