Tim Tebow chce hrát profesionální baseball

(Last Updated On: 10.8.2016)

Denver Broncos quarterback Tim Tebow makes his way through the…

Denver Broncos quarterback Tim Tebow makes his way through the players after loosing 45-10 to the New England Patriots in their AFC Division Playoff game. Saturday January 14, 2012 at Gillette… Get premium, high resolution news photos at Getty Images

V severní Americe je zvykem, že se mladí sportovci na střední škole věnují více sportům. Teprve v pozdějším věku dají přednost jednomu z nich. To je také příklad Tima Tebowa, který si zvolil americký fotbal, když byl draftován do NFL v prvním kole týmem Denver Broncos. Navzdory talentu a slušným výkonům odehrál v NFL pouze tři sezony. Po dvou neúspěšných návratech Tim oznámil, že by se rád vrátil k baseballu a zahrál si profesionální baseball.

 

A zdá se, že to nejsou jen prázdné řeči. Tim poslední měsíce poctivě trénoval v Arizoně a Los Angeles. Otázné je jestli dokáže dohnat manko, které za léta, kdy se baseballu nevěnoval. Vždyť poslední regulérní sezonu odehrál v roce 2004. Jeho čísla však byly velmi dobré. Rok skončil s pálkařským průměrem ,494.

"Každý by měl vědět, že Tim nebyl pouze skvělým fotbalistou, ale také skvělým baseballistou," řekl na Timovu adresu jeho středoškolský trenér  Greg Mullins. "Věřím, že mohl hrát v Major League."

Také bývalý skaut Los Angeles Angels Tom Kotchman přiznává, že jej kalifornský tým chtěl draftovat. "Chtěli jsme jej draftovat, vzpomíná. "Ale nikdy jsme od něj nedostali zpátky informační kartu. Třeba k němu ani nepřišla. Kdo ví. Jinak bychom po něm sáhli."

Nyní však nastal čas, kdy tim oznámil, že by se rád věnoval baseball. Má v plánu oslovit všech třicet klubů MLB. Jestli mu některý z nich nabídne smlouvu není jasné. Již včera mu však profesionální nabídku udělal celek Schaumburg Boomers, jenž hraje nezávislou soutěž Frontier League. Nedá se však předpokládat, že Tim na jejich nabídku přikývne.

Ať již pokus Tima Tebowa o návrat k baseballu bude úspěšný nebo ne, tak se mi vynořili vzpomínky na baseballovou minikariéru Michaela Jordana. Tento skvělý basketbalista přerušil kariéru pod koši a v roce 1994 se věnoval pouze baseballu. Na farmě Chicaga White Sox v Birminghamu si nevedl úplně špatně, když ve sto dvaceti sedmi zápasech odpálil 88 hitů, z toho tři homeruny. Nakonec se však vrátil k basketballu, aby dotáhl Chicago Bulls ke třem titulům v NBA v řadě (1996-1998).

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: