Třebíč postoupila do extraligy

(Last Updated On: 4.9.2016)

Trebic 30 let

Ačkoliv to v jednu chvíli vypadalo, že Třebíč je pomalu ze hry o postup do nejvyšší soutěže, tak Nuclears ve druhé polovině baráže zabrali a vybojovali si postup. Klubu z Vysočiny se tak splnil cíl, za kterým si šli poslední tři sezony.

Před posledními dvěmi sériemi vypadaly šance Nuclears hodně bledě. Jenže pak přišly dvě ubojované výhry proti SaBaTu, když hlavně v prvním utkání hráči prokázali morální sílu a otočili zápas z 1-8 na 9-8. Tím Třebíč překazila soupeři naději na postup. Vhod jim přišly také dvě výhry Hrochů nad Jabloncem a najednou měli na Vysočině vše ve svých rukách.

Museli však tento víkend dvakrát porazit Blansko. Pokud by jej přehráli pouze jednou, tak by museli doufat v zaváhání Jablonce v sérii s Frýdkem-Místkem. Jako klíčový se ukázal hlavně první duel série, kdy Olympia udělala několik zbytečných chyb v obraně. Třebíč tak vyhrála 7-3 a poslední utkání hrála na svém hřišti. Tam již nenechala nic náhodě a po výhře 10-0 se hráči se svými fanoušky mohli těšit z vysněného postupu.

"Vybojovat Extraligu nebylo jednoduché a jedná se o dlouhodobý proces," řekl po zápase trenér Nuclears Pavel Jozek. "Třicet let fungování klubu, deset let systematické práce s mládeží. Obrovské úsilí všech trenérů. Několik let neúspěchu! Pro budoucnost celého klubu je to opravdu důležité, několik let postup nevyšel a tento rok konečně ano."

Pavel Jozek se vyjádřil také k aféře, která se kolem této série rozpoutala. Po sociálních sítích se začala šířit informace, že prý měl nabídnout blanenskému celku peníze za prohry. "Poslední dny pro mě nebyly jednoduché, byl jsem křivě obviněn," kroutil hlavou. " Svůj tým jsem vedl na dálku z tribuny a musel jsem sebe a své jméno obhajovat před celým svým týmem.“

O vyjádření k situaci jsme požádali také prezidenta klubu Olympia Blansko pana Jaroslava Krejčíře: "Tyhle fámy jsou úplné nesmysly! Pan Jozek nám jednou volal před sérií, ale pouze z důvodu, aby nás upozornil, že z Třebíče přijede více fanoušků. My jsme určitě chtěli doma před svými fanoušky vyhrát. Dlouho to také vypadalo tak, že vyhrajeme. Bohužel pak udělala chybu naše spojka a začalo se to trochu sypat. Jsem však přesvědčený, že v baseballu se takové věci nedějí. Jak říkám, tyto fámy jsou nesmysly a musím se tomu hrozně smát. Nám se něco podobného stalo, když jsme letos postoupili. Hned dva dny po postupu se po městě začaly šířit drby, že prodáme Extraligu, protože prý nám město nedá peníze na Američany. Takže opakuji, z naší strany by nic takového nebylo možné a ani jsme žádnou nabídku od pana Jozka nedostali. To je výmysl, který zbytečně poškozuje baseball," rezolutně odmítl fámy Jaroslav Krejčíř.

Škoda těchto zbytečných pomluv, protože letošní baráž ukázala, že její rozšířený koncept byl jednoznačně dobrým krokem. Nabídla drama, spoustu zajímavých momenů a více zápasů.

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: