Magie sudých let Giants prolomena. Dodgers si vybojovali pátý zápas

(Last Updated On: 12.10.2016)

The Chicago Cubs celebrate after defeating the San Francisco Giants…

The Chicago Cubs celebrate after defeating the San Francisco Giants 6-5 in Game Four of their National League Division Series to advance to the National League Championship Series at AT&T Park on… Get premium, high resolution news photos at Getty Images

Dvěma zápasy v noci pokračovalo playoff severoamerické MLB, které přineslo dle skóre dva sejné výsledky 6-5. Jedno to ale zaručilo postup do další fáze, podruhé odehrání dalšího zápasu.

 

Los Angeles Dodgers – Washington Nationals  6-5

Stav série: 2:2

Před utkáním mnoho odborníků říkalo, že Dodgers by měli do čtvrtého duelu opět postavit Claytona Kershawa. Nakonec se trenéři pro tuto volbu rozhodli a jak se později ukázalo, byl do dobrý tah. Navzdory tomu, že Clayton do utkání vstoupil rozpačitě a první směnu odházel na dvacet sedm nadhozů. Domácí navíc mohli být rádi, že soupeř z plných met vytěžil pouze jeden bod. To v dohrávce Dodgers využili svou možnost na 100%, když Adrian Gonzalez odpálil dvoubodový homerun. Od té doby byli domácí na koni a Nationals se nedokázali proti Keshawovi prosazovat. Clayton opět potvrdil svou extratřídu, když v utkání hodil jedenáct strikeoutů. Až v sedmé směmě nastaly pro něj těžké chvíle a postupně hosté naplnili všechny mety. Stídající Baez a Avilon však nic nepředvedli a po trefení a singlu NAtionals vyrovnávají na 5-5. Jenže Dodgers nejsou týmem, který se vzdává a to se ukázalo i v tomto zápase. Hrdinou jeho závěru se stal Chase Utley, jenž nejdříve stáhl rozdílový bod, v deváté směně výborným zákrokem v obraně zařídil poslední aut a svému týmu možnost vybojovat si postup v pátém utkání.

San Francisco Giants – Chicago Cubs  5-6

Konečný stav série: 1:3

Giants do čtvrtého utkání této série vstupovali s nožem na krku a nutností zvítězit, pokud chtějí potvrdit, že sudé roky patří jim. A dlouho to tak vypadalo. Matt Moore na jejich kopci předváděl heroický výkon. Na kopci vydržel celých osm směn a Cubs v nich povolil pouze dva doběhy a připsal si deset strikeoutů. Do deváté směny si domácí nesli vcelku pohodový náskok 5-2. Jenže bullpen Giants svůj úkol v poslední směně absolutně nezvládl a Cubs toho dokonale využili a čtyřmi body otočili utkání ve svůj prospěch. To Aroldis Chapman v dohrávce drtil soupeře svými nadhozy a třemi strikeouty potvrdil postup Cubs do další fáze.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: