Vzpomínka na Stevea Bartmana

(Last Updated On: 21.10.2016)

Naposledy, když Chicago Cubs vedlo 3-2 na zápasy ve finále National League a šestý zápas hrálo doma, tak přišel moment, který je dodnes známý jako "Bartman incident".

 

Stalo se tak v sezoně 2003, když 14. října přivítali Cubs doma v šestém utkání NLCS Floridu Marlins. O co vlastně šlo? V osmé směně při jednom autu vedli domácí 3-0 a na pálce Marlins byl Louis Castillo. Chicagu v tento moment chybělo 5 autů k tomu, aby postoupili do Světové série. Poprvé od roku 1945. Navíc Castillo odpálil foul ball, který letěl mimo výseč do levého pole, ale byl chytatelný pro levého polaře domácích. Tím byl Moises Alou. Protože však míček letěl také na dosah fanouškům, tak se několik z nich snažilo míč zachytit. "Nejšťastnější" byl Steve Bartman, kterému se povedlo míč rukavici tečovat. tím pádem však Moises nebyl schopný míč zachytit a zahrát druhý aut. Nakonec se tak nestalo a Moises Alou se hodně rozčiloval směrem k publiku.

Jenže pak přišla zkáza pro Cubs. Marlins dokázali osmi body utkání otočit a fanoušci i média si našli jednoznačného vinníka. byl jim Steve Bartman, který ten míč tečoval. Najednou se zloba celého Chicaga obrátila směrem k němu. Již po zápase jej musela ze stadionu odvézt policejní eskorta. Někdo dokonce zeřejnil jeho adresu a Steve musel požádat o policejní ochranu. Dokonce mu byla nabídnuto zařazení do programu na ochranu svědku. Guvernér Floridy Jeb Busch mu nabídl také azyl. Bartmanovi nepomohlo ani to, že jak klub, tak také hráči se postavili za něj.

Určitě se tomuto případu budu věnovat více v některém ze zimních podcastů, které pro vás chystám. Zatím vám nabízím video ze zmiňovaného momentu.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: