Jakub Voják: Rád bych konečně bojoval o titul

(Last Updated On: 16.11.2016)

Mnoho českých hráčů odchází v zimě hrát baseball do zahraničí. Kvůli klimatickým podmínkách hraje prim hlavně Austrálie. Nejinak tomu je i letos. Vždyť u protinožců již nastupují Jan Tomek a Jakub Voják. Tentokrát jsem si krátce popovídal s Kubou o jeho působení v celku West Torrens Eagles.

Eagles hrají v divizi 1., což je druhá nejvyšší soutěž. V minulosti tu působilo několik známých jmen české Extraligy. Namátkou vzpomeňme Toma Brice, Alexe Derhaka nebo Wilsona Leeho. V týmu navíc nastupuje s Nathanem van der Lindenem, se kterým letos válel v dresu Skokanů.

Ahoj Jakube, jak se vůbec zrodilo tvé angažmá v Austrálii?

Zrodilo se celkem jednoduše, protože jsem v Austrálii již dvě sezóny odehrál. Před dvěma lety to byl stejný tým, za který hraji i letos. Odehrál jsem zde výbornou sezónu, dostali jsme se až do semifinále play-off a vedení mě chtělo pro tuto sezonu zase zpátky, tak jsme se domluvili. Navíc mi tento klub přirostl k srdci a myslím si, že je to i opačně. Proto to bylo jednoduché rozhodnutí.

Co od tvého působení ve West Torrens očekáváš?

Chci pomoct svými výkony k postupu až do finále. Myslím si, že tým na to máme dost dobrý a rád bych konečně bojoval o titul. Jelikož jsem ve své už celkem dlouhé kariéře ještě nikdy nehrál finálovou sérii. Taky tu hraji pro mě novou pozici v infieldu 3.metu a chci se co nejvíc zlepšit. Zatím vychází všechno, tak jak jsme si představovali.

Jak bys zhodnotil úroveň soutěže s Extraligou?

Úroveň ligy je o trochu lepší než česká extraliga. Hlavně je tu víc vyrovnaných tymů řekněme na úrovni Draků Brno. Řekl bych, že titul může vyhrát kdokoliv z prvních šesti celků. Mnoho kvalitních hráčů z této ligy už hrálo českou Extraligu.

Mnoho hráčů odjíždí do zahraničí také kvůli zajímavým zážitkům. Máš nějaké i ty?


Zážitků je z Austrálie spousta. Můžu zmínit jeden z golfu. Byli jsme si zahrát se spoluhráči a omylem jsem trefil rodinku přecházejících klokanů, kteří se tady na některých hřištích volně pohybují. Asi jsem je trochu naštval (usmívá se).

West Torrens Eagles se zatím v sezoně daří dle představ, když jim patří druhé místo v tabulce za šest výher a dvě prohry. Kuba se také dostal na soupisku výběru South Australian Baseball League v přátelském zápase proti Adelaide Bites (hrající nejvyšší australskou soutěž), který skončil remízou 1-1.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: