Wayne Gretzky chtěl být kdysi baseballistou

(Last Updated On: 9.2.2017)

Foto By Hakandahlstrom (Håkan Dahlström)Later versions were uploaded by IrisKawling at en.wikipedia. – Originally from en.wikipedia; description page is/was here. Can also be found at Flickr, CC BY-SA 3.0,

V našich končinách je jméno Wayne Gretzky určitě známé více než Babe Ruth. Naprostá většina sportovních fanoušků ví, že Wayne je bezesporu nejlepší hráč hokejové historie. Ale jak sám přiznal, tak jako mladíkovi mu více imponoval baseball.

 

Wayne to řekl v show Dana Patricka. Ten se jej totiž v jednom z dotazů ptal, jestli někdy hrál jiný sport jako hokej. "Věřte, nevěřte, ale můj nejoblíbenější sport byl baseball," prozradil. "Přál jsem si být profesionálním baseballistou."

Jak sám přiznal, tak ačkoliv miloval baseball, tak někdy ve čtrnácti letech si uvědomil, že je dobrým hokejistou a tak si za svůj sportovní směr zvolil hokej. Pokud by však měl dostatek talentu pro baseball, tak by si přemýšlel jinak. "Vybral bych si baseball," řekl na tento dotaz Dana Patricka nejslavnější kanadský hokejista. "Chtěl bych být spojkou Detroit Tigers. Vyrůstal jsem jako velký fanoušek Tigers a poslouchal přenosy zápasů Tigers od Ernieho Harwella."

Na jeho slova zareagovala také samotná organizace Detroit Tigers, která okamžitě přidala na Twitter klubu zprávu: "Máme pro tebe dres s číslem 99 Wayne."

 

 

Každopádně Gretzky svým prohlášením udělal velkou reklamu baseballu, speciálně Tigers. Když si vzpomenu na vyjádření Jaromíra Jágra…..

Část show Dana Patricka

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: