Česká republika je pouze jednu příčku od postupu na Premier 12

(Last Updated On: 28.3.2017)

WBSC v úterý večer vydala nový žebříček krajín, do kterého se již promítlo umístnění na posledním turnaji WBC. A dle něj se Česká republika posunula na třinácté místo, čímž vylepšila své historické maximum.

 

Českému baseballu pomohlo, že se Dominikáncům nepovedlo obhájit titul na World Baseball Classic. A protože se ranking sestavuje dle zisku bodů za poslední čtyři roky, tak se jejich úspěch z roku 2013 do aktuálního žebříčku nepočítá. Češi tak jsou nyní 346 bodů za dvanáctou Itálii. Pokud by se povedlo přeskočit Itálii nebo jedenácté Portoriko, tak reálně můžeme pomýšlet na účast na turnaji Premier 12 v roce 2019. Ten může být také kvalifikací na Olympiádu v Tokiu.

Na čele žebříčku jsme se změny nedočkali. Japonsku patří stále první příčka, ale jejich náskok na USA se ztenčil na 321 bodů. Američany tak může mrzet, že neposlali své týmy na MS hráčů do 23 let.Nejlepším evropským celkem je i nadále deváté Nizozemsko. Obrovský skok zaznamenal Izrael, který zaskočil svět výbornými výkony na WBC. O jednu pozici si pohoršilo Slovensko, které je aktuálně na 39. příčce.

Celý žebříček je k dispozici ZDE

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: