WBC 2017: Američané přetlačili Venezuelu

(Last Updated On: 16.3.2017)

Foto Gabriel Fidler, Extra Innings

Jediný zápas byl na programu turnaje World Baseball Classic v noci ze středy na čtvrtek. V San Diegu v něm domácí tým nastoupil proti Venezuele. 

 

USA – Venezuela 4-2

"Pouze" 16 a půl tisíce diváků bylo zvědavých na souboj domácích s Venezuelou. A kdo se na zápas díval, tak musí uznat, že fanoušci Venezuely měli v hledišti převahu. Alespoň co se fandění týká. I to bylo možná důvodem, že se domácí rozjížděli o něco pomaleji. 

Prvního boidu jsme se dočkali až ve třetí směně, kdy Iniciarte stáhl pro bod Carlose Gonzaleze. Víc toho domácí startér Drew Smyly za necelých pět odházených směn nepovolil. Na druhé straně byl Felix Hernandez úspěšnější a táhl Venezuelu za vítezstvím. Za pět směn pustil na metu pouze tři Američany. Teprve po jeho stažení se začali prosazovat i domácí. Jenže ještě předtím v sedmé směně navýšil Odor homerunem na 2-0 pro Venezuelu. V dohrávce stejné směny se stejný hráč chybou přičinil o to, že se Američané dotáhli na jeden bod.

V osmé směně pak přišly velké chvíle amerického lineupu. Nejdříve Adam Jones homerunem vyrovnal, aby o chvíli později přidal další dva body homerunem Eric Hosmer. V deváté směně ještě dokázal vykresat jiskřičku naděje Miguel Cabrera, který si vystál metu zdarma. Jenže následně Američané dvojautem ukončili zápas. 

Dnes v noci nás tak čeká důležitý souboj poražených (Venezuela – Dominikánská republika). Pro poražený celek se šance na postup do semifinále hodně sníží.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: