WBC 2017 Den 3: Černý den pro Asii ve skupině A

(Last Updated On: 8.3.2017)

Třetí den se na turnaji WBC odehrály opět tři zápasy a my již známe postupující ze skupiny A. Již nyní je jasné, že domácí tým nepotvrdí roli favorita a do Japonska nepoletí.

Skupina A

Nizozemsko – Tchajwan

Před zápasem oba týmy věděli, že jde o hodně. Pokud by totiž vyhrál evropský celek, tak by si zajistil postup do další fáze. Spolu s ním by získal jistotu také Izrael. A na hře obou celků to bylo vidět.

Nizozemci nechtěli ponechat nic náhodě a hned ve druhé směně šli do vedení 1-0. To jim však dlouho nevydrželo, protože Tchajwanci s podporou fanoušků dokázali hned v další směně skóre otočit. A takto se s Nizozemci přetahovali o skóre až do konce utkání.

Když v osmé směně Nizozemci vyrovnali na 5-5, tak si již komentátoři na MLB kladli otázku, jestli se opět dočkáme nastavení. Jenže to se nakonec nekonalo. Nizozemci v dohrávce deváté směny i zásluhou chyby v obraně soupeře dokázali bez jediného autu zaplnit mety. Tchajwanskou smůlu nakonec podtrhla walk-off meta zdarma, po které se Evropané můžou těšit na boje v Tokyo Dome, kam sebou berou překvapivě Izrael.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

R

H

E

Tchajwan

 

0

0

2

0

3

0

0

0

0

 

5

10

1

Nizozemsko

 

0

1

0

3

0

0

0

1

1

 

6

13

0

Zítra jsou ještě v této skupině naplánované poslední dva zápasy. Nejdříve si to o první místo rozdají Nizozemci s Izraelem (04:00 SEČ). Před polednem přijde na řadu souboj domácí Jižní Koreje s Tchajwanem (10:30 SEČ). Poražený celek tak ztratí jistotu postupu na další turnaj WBC a bude se muset účastnit kvalifikačních bojů.

Skupina B

Kuba – Čína

Pouze tři směny dokázali Číňané vzdorovat svému soupeři. Obrovskou zásluhu na tom měl hlavně devětatřicetiletý Bruce Chen, jenž odehrál sedmnáct sezon v MLB. Tu poslední v roce 2015 a následně potom ukončil kariéru. Baseballový důchod přerušil právě kvůli WBC a ukázal, že stále nepatří do starého železa. Kubánci na něj nedokázali najít recept a bůhví, jak by to s jejich šancemi vypadalo, kdyby se Číňané nerozhodli Bruce šetřit pro další zápasy.

Bruce Chen zaujal také svými botami

Starting Pitcher Bruce Chen of China throws in the bottom of the…

Starting Pitcher Bruce Chen of China throws in the bottom of the first inning during the World Baseball Classic Pool B Game Two between China and Cuba at Tokyo Dome on March 8, 2017 in Tokyo, Japan. Get premium, high resolution news photos at Getty Images

 

Potom, co šel Bruce z kopce, tak se Kubánci rozjeli a v klidu si došli pro vítězství. Jejich nadhazovači asijským baseballistům povolili jediný hit. Po výhře 6-0 tak má Kuba první výhru a jeden zápas před sebou. Číňané mají před sebou ještě dva zápasy, ve kterých můžou překvapit.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

R

H

E

Čína

 

0

0

0

0

0

0

0

0

0

 

0

1

0

Kuba

 

0

0

0

4

0

1

1

0

X

 

6

14

1

Austrálie – Japonsko

Austrálie poslední roky ukazuje, že její baseball je na vzestupu. Dnes se o tom mohli přesvědčit také Japonci, s kterými tým z jižní polokoule dlouho držel krok. Navíc to byli právě Australané, kdo šel jako první do vedení, když ve druhé směně odpálil jednobodový homerun de San Miguel.

Domácí sice měli šance, ale první doběh si připsali až v páté směně. Nadhazovači Austrálie předváděli výborný výkon a Japonci se nedokázali v útoku dostat do pořádných šancí. Jenže v sedmé směně dokázal Sho Nakata poslat míč až mezi diváky a najednou byli Japonci ve výhodě. Když pak o směnu později přidal další homerun za dva body Tsutsugo, tak šli šance Austrálie rapidně dolů. Japonci pak ukázali, že mají velmi vyspělý tým a vedení již z rukou nepustili. Druhou výhrou na turnaji se tak výrazně přiblížili postupu do další fáze.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

R

H

E

Japonsko

 

0

0

0

0

1

0

1

2

0

 

4

8

1

Austrálie

 

0

1

0

0

0

0

0

0

0

 

1

5

0

Zítra je na programu skupiny B pouze souboj Číny s Austrálii. Duel začne v 11:00 středoevropského času.

Příprava

Pokud jste dnes neměli možnost vidět zápasy WBC nebo nemáte baseballu stále dost, tak nezapomeňte, že i dnes proběhnou přípravné zápasy celků ze skupiny C a D. Poprvé budete moct vidět v akci také tým USA. Z dalších nabídne MLB.TV pouze souboj Mexika.

21:10 Arizona DiamondBacks – Mexiko (MLB.TV)

01:05 Minnesota Twins – USA (MLB.TV)

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: