WBC 2017 Den 5: Italové šokovali Mexiko, Kuba postupuje dál

(Last Updated On: 10.3.2017)

Konečně se do dění ve World Baseball Classic zapojili také skupiny na americkém kontinentu. Díkybohu. První dva odehrané zápasy pozvedly úroveň turnaje opět o level výš. Kdo viděl, tak mi určitě dá za pravdu.

Skupina B

Kuba – Austrálie

Předposlední utkání skupiny B mělo rozhodnout o tom, kdo doplní Japonsko ve druhé fázi turnaje. A začátek byl z obou stran trochu vlažnější. O první vzruch se postarali Australané, když ve třetí směně při dvou autech zaplnili všechny mety, ale bod z této šance nevytěžili. Podobnou šanci měli Kubánci o směnu později, ale také neuspěli.

Na první bod jsme tak čekali až do páté směny. To jsme jich viděli hned pět. Nejdříve Austrálie poprvé změnila skóre na tabuli – 1-0. Jenže dohrávka patřila Kubáncům. Ti nejdříve zaplnili všechny mety, aby je pak homerunem vyčistil čtyřnásobný nejužitečnější hráč kubánské ligy Alfredo Despaigne.

Protinožci pak bojovali a dokonce se jim povedlo snížit na rozdíl jednoho bodu. Víc jim Kubánci nepovolili a po posledním autu se mohli těšit nejen z výhry, ale také z postupu do další fáze.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

R

H

E

Austrálie

 

0

0

0

0

1

0

1

1

0

 

3

13

1

Kuba

 

0

0

0

0

4

0

0

0

x

 

4

10

0

Japonsko – Čína

V posledním zápase skupiny B si Japonci došli pro povinnou výhru. Dvěma homeruny potěšili také fanoušky v Tokyo Dome a do další fáze postupují neporaženi. Číňané se s turnajem loučí posledním místem ve skupině a o postup na další turnaj budou bojovat v kvalifikaci. Potěšit je může, že konečně dokázali doběhnout alespoň pro jeden bod.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

R

H

E

Čína

 

0

0

1

0

0

0

0

0

0

 

1

5

3

Japonsko

 

1

2

2

0

0

0

2

0

X

 

7

8

0

 

Skupina C

Dominikánská republika – Kanada

Kdo se díval na tento duel, tak mohl vidět, s jakým nadšením do něj Dominikánci vstoupili. I to bylo příčinou, proč hned ve druhé směně dokázali doběhnout pro čtyři body. Navíc nadhazovači házeli velmi dobře a Kanaďané si v útoku nevytvořili moc šancí. Pro jejich první bod doběhl ve třetí směně Jonathan Malo po balku Carlose Martineze.

V šesté směně potěšil oko nezaujatého fanouška monstrózním tříbodovým homerunem José Bautista. Dominikánská republika tak v tomto utkání potvrdila roli favorita a vcelku jednoznačně si došla pro vítězství. Nyní ji čeká den klidu a pak hodně očekávaný duel s USA.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

R

H

E

Kanada

 

0

0

1

0

1

0

0

0

0

 

2

6

1

Dom.Republika

 

0

4

0

0

1

3

1

0

X

 

9

15

1

Skupina D

Itálie – Mexiko

Historie se opakuje. Když jsem byl loni v Mexiku, tak mi místní novináři hodně připomínali prohru Mexika s Itálii na WBC 2013. Stalo se tak v prvním duelu skupiny D. Následně sice porazili USA, ale po další prohře s Kanadou skončili poslední ve skupině a museli hrát kvalifikaci. Na letošním turnaji jim los jako prvního soupeře opět přisoudil italský tým a Mexičané určitě nechtěli opět zakopnout. Realita však byla nakonec úplně jiná.

Duel byl sice z počátku vyrovnaný, ale domácí před svými fanoušky nakonec dokázali odskočit do vedení 9-5. To svítilo na tabuli ještě před dohrávkou deváté směny a málokdo očekával, že Mexiko skončí poražené. Navíc zápas šel na kopec uzavřít Roberto Osuna, jenž má zkušenosti také z MLB.

Jenže Italové na to nedbali a hned první tři pálkaři proti němu odpálili dvoumetové hity. Následně přišla chyba na spojce, meta zdarma a Evropané měli najednou plné mety bez jediného autu a ztráceli již pouze dva doběhy. Mexický trenér se snažil zachránit situaci novým nadhozem, ale Oliver Perez rozjetým Italům povolil dva hity a ti dokázali stáhnout potřebné tři body. Itálie tak zažila menší deja vu a po čtyřech letech opět porazila stejného soupeře. Pro Mexiko to je velká komplikace a jestli chce postoupit ze skupin, tak musí bezpodmínečně porazit Venezuelu i Portoriko.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

R

H

E

Mexiko

 

1

0

1

2

3

0

2

0

0

 

9

13

1

Itálie

 

1

0

0

3

1

0

0

0

5

 

10

12

1

Nejbližší program turnaje:

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: