18.10.2017: Novinky z MLB

(Last Updated On: 18.10.2017)

V Championship series zatím vidíme dvě rozdílné série. V American League je k postupujícímu stále daleko a v National League jsou Dodgers krok od postupu do další fáze.

 

4. zápas 1 2 3 4 5 6 7 8 9   R H E
Houston AstrosHouston Astros 0 0 0 0 0 3 1 0 0   4 3 0
New York YankeesNew York Yankees 0 0 0 0 0 0 2 4 ×   6 8 3

Stav série: 2:2

Pokud Astros nepostoupí do Světové série, tak fanoušci budou hodně řešit tento duel. Astros si totiž nechali utéct výborně rozehraný zápas a místo vedení 3:1 je série vyrovnaná. Přitom Yankees byli k poražení, dělali chyby v obraně a hostům výborně zaházel startér Lance McCullers

Jenže toho vyhnal z kopce v sedmé směně solo homerunem Aaron Judge a bullpen Astros pak doslova zkolaboval. Za dvě směny Yankees dokázali otočit skóre z 0-4 na 6-4, na což již Houston nedokázal odpovědět. Tato série nám tak nabídne minimálně ještě další dva zápasy a věřím, že rozhodně budou stát za to.


3. zápas 1 2 3 4 5 6 7 8 9   R H E
Los Angeles DodgersLos Angeles Dodgers 0 1 1 0 1 1 0 2 0   6 9 0
Chicago CubsChicago Cubs 1 0 0 0 0 0 0 0 0   1 8 2

Stav série: 3:0 pro Dodgers

Zdá se, že finále National League by mohlo skončit po minimálním počtu zápasů. Cubs se totiž neuvěřitelně trápí celou sérii na pálce a v žádném ze tří utkání nedokázali doběhnout víc, než dvakrát. Ve třetím zápase sice otevřeli skóre v první směně homerunem Kylea Schwarbera, ale to bylo z jejich strany vše. Pokud chtějí obhájci titulu postoupit do Světové série, tak musí v dalších duelech pořádně zabrat.

Proti v pohodě hrajícím dodgers to však bude nesmírně těžké. Dodgers se již definitivně oklepali z nepovedeného přelomu srpna a září a opět se vrací do formy. Vzpolehnout se můžou na své nadhazovače, kteří v playoff povolili soupeřům pouze 14 doběhů. Navíc s týmovou ERA 2.33 jasně vévodí statistikám v nadstavbové části. Pálkaři soupeře mají proti nim úspěšnost pouze 0,175, což je fantastické číslo. Pokud dokáží podobný výkon zopakovat i dnes v noci, tak zítra budeme znát prvního postupujícího do Světové série.


Vandal zničil sochu Griffeyho Juniora

Policie v Seattli nyní vyšetřuje vandalismus u stadionu Mariners Safeco Field. Neznámý vandal tam totiž poničil souchu Kena Griffeyho Jr., která byla odhalena letos v dubnu. Zmínný vandal z ní ulomil a ukradl baseballovou pálku.

 


Walt Weiss novým trenérem Braves

Dle Marka Bowmana z MLB.com by měl Walt Weiss podepsat smlouvu s Atlantou Braves. Weiss působil od roku 2013 čtyři sezony jako manažer Colorada Rockies. V Braves by zastával funkci asistenta Briana Snitkera.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: