8.10.2017: Novinky z MLB

(Last Updated On: 8.10.2017)

Také dnes v noci pokračovala MLB dalšími zápasy playoff. A opět se bylo na co dívat. Navíc jsme se dočkali rozuzlení kauzy kradení signálu DiamondBacks.

2. zápas 1 2 3 4 5 6 7 8 9   R H E
Chicago Cubs 0 1 0 2 0 0 0 0 0   3 6 0
Washington Nationals 1 0 0 0 0 0 0 5 ×   6 6 0

Stav série: 1-1

Dlouho to ve druhém utkání éto série vypadalo, že Cubs opět zvítězí. Jon Lester házel výborně a domácím povolil pouze jeden doběh v první směně. Po jeho vystřídání v sedmé směně měl hostující bullpen za úkol dotáhnout zápas do vítězného konce. Jenže proti byl nejdříve Bryce Harper, který dvoubodovým homerunem v somé směně vyrovnal. O chvilku později jej napodobil Ryan Zimmerman, který přidal homerunem stáhl tři body.

Série je tak před přesunem do Chicaga otevřená a bude zajímavé sledovat, jak se bude dále vyvíjet.


2. zápas 1 2 3 4 5 6 7 8 9   R H E
Arizona Diamondbacks 2 0 0 0 0 0 3 0 0   5 7 1
Los Angeles Dodgers 0 1 0 2 4 0 1 0 ×   8 12 0

Stav série: 2-0 pro Dodgers

Tento zápas měl být soubojem Robbieho Raye a Riche Hilla. Nakonec bylo vše jinak a ani jeden ze startujících nadhazovačů se nedočkal konce páté směny. I v tomto utkání rozhodovala síla bullpenu, která je o něco lepší na straně Dodgers, kteří jsou tak jednu výhru od postupu do další fáze. To však budou muset potvrdi na stadionu Chase Field, kde se vítězí jen velmi těžko.

Zajímavostí je, že Dodgers zaznamenali osm bodů v zápase playoff bez toho, aby odpálili homerun. To se jim naposledy povedlo ve Světové sérii 1947.


Trest pro Arizonu

MLB včera zveřejnila výsledek vyšetřování možné krádeže signálů v zápase Wild Card mezi DiamondBacks a Rockies. Domácí trenér Ariel Prieto byl totiž na lavičce přistižen s hodinkami Apple Watch na ruce. MLB prošetřila hodinky, mobil Prieta a také jej požádala o vyjádření. Nakonec komise usoudila, že Prieto nepodváděl a klub tak nezískal zřejmou výhodu v utkání.

Na druhou stranu trenér porušil nařízení MLB, které zakazuje hráčům i funkcionářům nosit podobná zařízení do dogoutu. Tým i samotný trenér tak byli potrestání finanční pokutou. Její výši MLB neoznámila, ale v oficiálním vyhlášení píše, že peníze poputují do Portorika na pomoc oblastem zničených hurikánem.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: