Joe Girardi již není manažerem Yankees

(Last Updated On: 26.10.2017)

S šokující zprávou přišla před chvilkou americká média, která oznámila, že Joe Girardi po deseti letech nebude vést tým New York Yankees.

 

Je pravdou, že od Yankees se očekává postup do Světové série skoro každou sezonu. Tým však pod jeho vedením získal pouze jeden titul a i ten poslední se datuje do roku 2009. Od té doby zažívají Yankees suchoty a to je pravděpodobně důvod, že Joea v nejbližší sezoně neuvidíme na lavičce New Yorku.

Girardimu skončila smlouva s týmem letos a po skončení finále American League se nechal slyšet, že se musí poradit s rodinou předtím, než bude jednat o novém prodloužení. Vedení organizace mu tak rozhodování hodně ulehčilo. 

Nedá se však ríct, že by byl Girardi neúspěšným manažerem. Bilance 910 výher a 710 proher jej řadí na šesté místo mezi manažery Yankees v počtu výher Joe McCarthy (1,460), Joe Torre (1,173), Casey Stengel (1,149), Miller Huggins (1,067) a Ralph Houk (944). 

Za posledních 22 let se u kormidla Yankees vystřídali pouze dva manažeři. Tým z New Yorku bude určitě hodně pečlivě vybírat, komu nabídne pozici hlavního kouče. V severoamerických médiích již padají první jména trenérů, kteří jsou hlavními kandidáty na uvolněný post manažera Yankees. Nejčastěji zmiňovanými jsou Jay Bell, Joe Espada, Raul Ibanez, Kevin Long, Al Pedrique nebo Rob Thomson. Nebo to bude někdo jiný?

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: