V Portoriku začne liga se zpožděním

(Last Updated On: 8.10.2017)

Nedávné hurikány v Karibiku a jihu USA se negativně podepsaly i na baseballu. V Portoriku tak soutěž začne o dva měsíce později, než bylo původně plánované.

Ačkoliv je to již několik týdnů, co se Karibikem prohnal hurikán Mary, tak v Portoriku se s jeho následky potýkají ještě dnes. Na ostrově stále není pořádně obnovena infrastruktura a návrat to starých kolejí probíhá jen velmi pomalu. Proto se vedení hlavní ligy Liga de Béisbol Profesional Roberto Clemente (dále LBPRC) rozhodlo, že původně plánovaný start soutěže přesune z 15. listopadu na 6. leden.

Za tu dobu by se mělo povést upravit zničené stadiony, najít nové sponzory a připravit soutěž na nový začátek. Hráči tak dostali svolení, aby si prozatím našli angažmá v jiných karibských ligách a ke svým klubům se musí vrátit 1. ledna. Letošní ročník se navíc odehraje se čtyřmi týmy, které svá utkání sehrají na dvou stadionech. Hracími dny budou čtvrtek, pátek, sobota a neděle. Z důvodu nedostatku elektrické energie se všechny zápasy budou hrát pouze přes den. Vedení LBPRC se navíc rozhodlo, že všechny utkání budou přístupné zdarma. Prezident LBRPC také zaslal dopis na MLB, ve kterém vznesl dotaz, jestli by nejlepší soutěž světa na ligu nepřispěla také finančními prostředky. První finanční injekce poputuje z pokuty Arizony DiamondBacks, kdy jeden z jejich trenérů v průběhu Wild Card Game měl na ruce Apple Watch.

 

Inspiraci k tomuto článku jsme našli na webu dutchbaseballhangout.wordpress.com

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: