WBSC se snaží rozšířit baseball/softball přes novou hru

(Last Updated On: 7.11.2017)

Od srpna letošního roku rozjela WBSC v Africe nový projekt, kterým se snaží dostla k baseballu/softballu co nejvíce mladých lidí. 

 

Na začátku byl požadavek vymyslet variantu hry, která bude podobná baseballu, ale bude finančně a prostorově nenáročná. Nakonec našli inspiraci v  dětské hře "Las cuatro esquinas", která je populární na Kubě. Hráči tak ke hře potřebují prakticky pouze ruce, nohy a "oloupaný" tenisový míček. 

Ambasadoři WBSC tak objíždějí africké státy a snaží se místní mládež i jejich učitelé naučit této hře. Afrika je velkým lákadlem pro všechny sportovní představitelé, protože nabízí obrovský trh. Tím, jak postupně jednotlivé země tohoto kontinentnu bohatnou, tak se črtá i zajímavý ekonomický příslib. I pro mladé Afričany může být sport určitým prostředkem, jak se prosadit v bohatších zemích.

Uvidíme nakolik bude tento projekt úspěšný, ale rozhodně to není špatný nápad a možná za několik desetiletí se baseball stane jedním z nejoblíbenějších spoortů na tomto rozpáleném kontinentu.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: