Ohtani překvapivě putuje do Angels

(Last Updated On: 9.12.2017)

Foto:MLB.com

Dlouho se diskutovalo o tom, kde nakonec skončí Shohei Ohtani. Včera jsme se konečně dočkali rozuzlení, které překvapilo celý baseballový svět.

Spekulací ohledně Ohtaniho rozhodnutí bylo mnoho, ale většina novinářů předpokládala, že skončí v některém z velkých klubl na západě. Největší šance se dávali týmům jako Giants nebo Dodgers. V posledních dnech se naopak začalo mluvit o Mariners nebo Padres. A to na základě vyjádření agenta japonského hráče, který řekl, že Shohei chce podepsat smlouvu s týmem, v němž nebude pod příliš velkým tlakem. Navíc Mariners získali od Marlins milion dolarů na podpis pro mezinárodní hráče, čímž mohli Ohtanimu nabídnout nejvyšší bonus. Japonský nadhazovač totiž bue mít v nejbližších třech letech nováčskovský kontrakt, který mu zaručí o něco méně než 600 tisíc dolarů ročně.

Nakonec však včera přišla překvapivá informace, že Ohtani dal přednost Los Angeles Angels. Týmu o němž se v jeho souvislostí prakticky nemluvilo. 

 

 

Angels tak v Ohtanim získali výborného nadhazovače a také skvělého pálkaře. Dá se předpokládat, že v utkáních, kdy Ohtani nebude začínat na kopci, tak bude startovat na pozici suplujícího pálkaře. Tím by z této pozice vytlačil Alberta Pujolse, který by se mohl přesunout na první metu. 

Ohtani tak přinese do talentované sestavy kalifornského týmu další kvalitu a přitáhne i pozornost médií a fanoušků. Dá se předpokládat, že v Los Angeles se prodá množství dresů s jeho jménem na zádech a manažeři klubu si budou moct pogratulovat. Jestli ale Ohtani Angels přivede i do Světové série, to teprve uvidíme. Očekávaní jsou velká a je teď na talentovaném Japonci, jestli je dokáže naplnit. 

[rdp-wiki-embed url=’http://en.wikipedia.org/wiki/Los_Angeles_Angels’]

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: