Zemřel zakladatel baseballu v Pakistánu

(Last Updated On: 18.1.2018)

Tento týden zemřel zakladatel baseballu v Pakistánu Syed Khawar Shah. Člověk, který pro baseball obětoval hodně.

 

Psal se rok 1992, když se pan Shah přičinil o to, aby v Pakistánu vznikla Pakistan Federation Baseball (PFB). A baseballu věnoval opravdu hodně času a také peněz. Jeho syn v jednom z rozhovorů vzpomínal, jak táta v roce 1996 prodal auto, aby mohl pakistánský tým poslat na turnaj na Filipíny. Rodina tak byla kvůli tomu nějakou dobu bez auta. 

Podobně pomohl pakistánskému baseballu také mladý Shah, který odešel za práci do USA. Tam se vypracoval a později prodal čerpací stanici ve Virgínii, aby mohl PFB přispět na činnost. 

Nyní čítá pakistánský baseball 10 000 členů. Reprezentační tým si také vysloužil pozvánku do kvalifikace na World Baseball Classic. Ve své skupině však nedokázal Pakistán ani jednou vyhrát, když podlehl Brazílii (0-10) a Velké Británii (0-14). Naopak povedlo se mu postoupit z kvalifikace na hlavní turnaj Baseballového šampionátu Asie, kde však podlehl Japonsku (1-13) a Hong Kongu (1-4). Ve svétovém žebříčku WBSC Pakistánu patří aktuálně 26. příčka.

Syed Khawar Shah vedl PFB až do své smrti. V této asijské krajině si nyní budou muset najít nového prezidenta, ale díky Shahovi tam má baseball silnou pozici a Pakistán jasně patří na baseballovou mapu. 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: