8.2.2018: Novinky z MLB

(Last Updated On: 8.2.2018)

Už jen několik dní zbývá do Pitchers&Catchers report, což je první znak blížící se nové sezony. A v MLB se proto začínají více čeřit vody.

Darvish do Twins?

Minnesota dle Darrena Wolfsona nabídla kontrakt Yu Darvishovi. Darvish, který trochu překvapivě stále čeká na angažmá, měl dostat nabídku na víceletý kontrakt. Wolfson mluví o čtyřech nebo pěti letech. Pro Twins by to bylo velmi zajímavé posílení startující rotace. Tým navíc v průběhu týdne podepsal jiného asijského nadhazovače. Bullpen posílí Korejec Seung-hwan Oh, jenž s týmem podepsal jednoletý kontrakt.

Santana mimo hru na několik týdnů

Také další novinka se týká Minnesoty. Tentokrát již není tak příznivá, jako předešlá. Až 12 týdnů totiž může být mimo hru Ervin Santana, který postoupil operaci prstu na pravé ruce. 

Frazier jde do Mets

Velmi zajímavá zpráva přišla z New York. Po podpisu Adriana Gonzaleze podepsali do vnitřního pole dalšího velmi zkušeného hráče. Tím je Todd Frazier, který ještě loni působil u místního rivala Yankees. S Mets podepsal dvouletý kontrakt, v průběhu kterého si vydělá 17 milionů dolarů. Což je na tak zkušeného hráče velmi nízká suma a zahraniční novináři spekulují, že Frazier chtěl zůstat v New Yorku a to i za cenu nižšího výdělku.

Čeká MLB další stávka?

Letos to bude 23 let od poslední stávku v MLB. V posledních týdnech se kuloárech začíná čím dál víc mluvit o tom, že by se Major League mohla dočkat dalšího. Hráči začínají být nespokojeni s přístupem majitelů, kteří je tlačí k čím dál nižším smlouvám. Vidět to je zejména na velkém množství talentovaných volných hráčů. Tento trh je v letošní offseason značně pomalý (viz. obr.), což má být dle hráčů právě vina majitelů klubů. Hlasitě to řekl při jedné akci Kenley Jansen z LA Dodgers, který se nechal slyšet, že hráči mohou uvažovat o stávce. Podobných náznaků však bylo v posledních letech několik a nakonec to ke stávce nevedlo. Obě strany jsou si totiž vědomy rizika, které stávka pro ně přináší. 

Yankees získali Wilsona

Zajímavá zpráva proběhla médii v uplynulých dnech. New York Yankees totiž získali práva na Russella Wilsona. Že jej neznáte? Pokud nesledujete NFL, tak vám toto jméno nic neřekne. Wilson patří mezi nejlepší quarterbacky soutěže a se Seattlem Seahawks vyhrál v roce 2014 SuperBowl. Navíc hodlá stále pokračovat v hraní amerického fotbalu a proto se nedá očekávat, že v nejbližší době nastoupí na cestu, kterou se vydal Tim Tebow.

Read suspendován pro doping

Další potrestaným hráčem v letošní offseason za užívání nedovolených látek je catcher Washingtonu Nationals Raudy Read. Ten byl vedením soutěže potrestán zákazem činnosti na 80 zápasů bez nároku na plat.

Astros si připomenou titul

2. a 3. dubna nastoupí Houston Astros ve speciálních dresech, kterými si připomenou výhru ve Světové sérii.

 

 

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: