Braves mají nejlepší farmářský systém

(Last Updated On: 15.3.2018)

Server MiLB, který přináší informace o farmářských soutěžích MLB, opět sestavil žebříček nejlepších farmářských systémů. Do hodnocení však zahrnoval pouze hráče, kteří letos budou mít 21 let a mladší.

I z tohoto důvodu je možná potřeba brát hlavní nadpis trochu z rezervou. Mnoho týmů má na farmách kvalitní hráče, kteří se však již nevlezou do výše zmíněného věkového limitu. Ale i tak žebříček ukazuje potenciál, který jednotlivé organizace mají. 

Atlantu na čelo žebříčku posunulo velké množství hráčů, kteří jsou zároveň v žebříčku TOP 30 prospektů MLB. Snad nejnadějnějším hráčem je jednička rankingu Ronald Acuna Jr. Tento dvacetiletý Venezuelan se v minulé sezoně dokázal dostat až do Triple A a očekáva se, že letos již ukrojí nějakou porci zápasů i v samotné MLB. 

Druhá pozice v žebříčku patří San Diegu Padres, kteří mají v systému talenty jako Fernando Tatis Jr. nebo Luis Urias. Hlavně do Tatise v týmu vkladají velké naděje. V minulém roce se totiž stal prvním osmnáctiletým hráčem Midwest League od roku 1987, který odpálil minimálně 20 homerunů za sezonu. 

Naopak na druhém konci žebříčku je organizace St. Louis Cardinals. Rozhodně se nedá říct, že jejich farmářský systém je nejslabší, protože Cardinals mají mnoho velmi talentovaných hráčů, kteří se nevlezli do věkového limitu. Na druhou stranu je to zdvižený prst pro klub, že se musí ohlédnout po mladých talentovaných hráčích. Jinak by se to mohlo v budoucnu obrátit v jejich neprospěch.

Aktuální žebříček:

1. Atlanta Braves
2. San Diego Padres
3. Chicago White Sox
4. Houston Astros
5. Toronto Blue Jays
6. New York Yankees
7. Washington Nationals
8. Los Angeles Dodgers
9. Philadelphia Phillies
10. Cincinnati Reds
11. Colorado Rockies
12. Los Angeles Angels
13. Minnesota Twins
14. Milwaukee Brewers
15. Cleveland Indians
16. Detroit Tigers
17. Pittsburgh Pirates
18. Tampa Bay Rays
19. Texas Rangers
20. Boston Red Sox
21. Oakland Athletics
22. San Francisco Giants
23. Baltimore Orioles
24. Miami Marlins
25. Kansas City Royals
26. New York Mets
27. Chicago Cubs
28. Seattle Mariners
29. Arizona Diamondbacks
30. St. Louis Cardinals

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: