2018 MLB Draft preview

(Last Updated On: 3.6.2018)

Již v pondělí v noci začíná letošní draft MLB, ve kterém budou jako první vybírat skauti Detroit Tigers. Pojďme se proto podívat, kdo má největší šanci stát se letošní jedničkou draftu.

Samozřejmě být jedničkou v draftu MLB ještě neznamená, že budete hvězdou ligy. Ale je to dobrý základ pro kariéru profesionálního hráče. Podívejme se proto na 3 hráče, kteří mají největší šanci stát se letošní jedničkou.

Casey Mize – nadhazovač

Snad nejčastěji zmiňované jméno, před letošním draftem. Tento pravoruký nadhazovač předváděl dominantní výkony v dresu středoškolského týmu a oslnil také jako hráč Univerzity v Auburn. Jeho předností je fastball a dobrá kontrola nadhozů. V uplynulé sezoně ve 102 odházených směnách daroval pouze 10 met zdarma a pálkařům nadělil 140 strikeoutů. Pro Detroit by to byla velmi dobrá volba.

Joey Bart – catcher

Joey Bart ještě před půlrokem nefiguroval v draftových prognózách až tak vysoko. Dokonce již byl jednou draftován, když si jej v roce 2015 vybrala Tampa Bay v 27. kole. Bart se proto raději rozhodl pokračovat ve studiu, což se nakonec ukázalo jako dobrý tah. V týmu Univerzity Gergia Tech si vybudoval pozici jasné jedničky mezi catchery a patřil také mezi favority na zisk Golden Spikes Award, která je určena pro nejlepšího amatérského hráče. Pokud by si jej nevybral Detroit, tak rozhodně bude žhavým kandidátem na pozici číslo 2, kde vybírají Giants. V San Franciscu již rozhodně přemýšlejí o mladém nástupce Bustera Poseyho.

Brady Singer – nadhazovač

Brady je dalším hráčem, který již jednou draftem prošel. V roce 2015 si jej dokonce vybrali Blue Jays již ve druhém kole. Brady se však rozhodl s Torontem nepodepsat smlouvu a pokračovat na Univerzite na Floridě. S ní vyhrál v roce 2017 College World Series a dostal se také do All Star týmu finálového turnaje. Tuto sezonu nastoupil do třinácti zápasů a připsal si v nich 10 výher. 

Samozřejmě není vyloučeno, že se na prvním místě objeví jiný hráč. Kdo nakonec bude letošní jednotkou zjistíme v noci z pondělí na úterý. První kolo draftu budete moct sledovat živě na webu MLB.com.

2018 MLB pořadí 

První kolo 

PickTým
1Detroit Tigers
2San Francisco Giants
3Philadelphia Phillies
4Chicago White Sox
5Cincinnati Reds
6New York Mets
7San Diego Padres
8Atlanta Braves
9Oakland Athletics
10Pittsburgh Pirates
11Baltimore Orioles
12Toronto Blue Jays
13Miami Marlins
14Seattle Mariners
15Texas Rangers
16Tampa Bay Rays
17Los Angeles Angels
18Kansas City Royals
19St. Louis Cardinals
20Minnesota Twins
21Milwaukee Brewers
22Colorado Rockies
23New York Yankees
24Chicago Cubs
25Arizona Diamondbacks
26Boston Red Sox
27Washington Nationals
28Houston Astros
29Cleveland Indians
30Los Angeles Dodgers

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: