Známe již časy zápasů MLB v Londýně?

(Last Updated On: 21.9.2018)

Mnoho z vás mi posílá dotazy ohledně zápasů MLB v Londýně. Bohužel poslední týdny nebyly k dispozici žádné novinky. Jenže včera se něco změnilo.

Včera se na oficiálních stránkách London Stadium, čili stánku kde se odehraje dvojutkání, objevil event pro tuto událost (viz. obrázek). A na něm je jasně vidět čas 11H.

Na Twitteru se okamžitě rozběhla diskuze, co to může znamenat. S největší pravděpodobností ale nepůjde o začátek utkání, ale spíše o tzv. Opening gates, čili čas, kdy se otevřou brány stadionu. Fanoušek San Dyer si dokonce tipl, že utkání by tak začalo ve 13:10 (14:10 CET). Což by vyhovovalo i fanouškům v New Yorku a Bostonu, kde by tou dobou bylo po osmé hodině ranní.

 
Navíc by po skončení duelu mohli sledovat další zápasy MLB, které o víkendu v USA začínají kolem poledne. Objevili se také hlasy, že čas na této grafice nemusí nic znamenat. Dodávají, že pro MLB by to nebylo tak výhodné, jako večerní vysílání. Hlavně z důvodu fanoušků v Asii, kde mnoho lidí sleduje kriket a pokud by utkání začalo v britské poledne, tak by si na MLB nepřeladili. Naopak večerní čas by byl asi nejvhodnější pro fanoušky na celém světě. 

Pro odpolední čas naopak mluví to, že by se MLB mohla snažit vyjít vstříc fanouškům, kteří budou přímo na stadionu. Také by měla časovou rezervu v případě nepříznivého počasí a utkání by se i po odkladu o dvě-tři hodiny neprotáhlo přes půlnoc.

Každopádně se stále jedná pouze o spekulaci a na oficiální vyjádření si musíme ještě počkat. My pro vás situaci budeme i nadále monitorovat.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: