Dodgers vyhráli rekordní zápas Světové série

(Last Updated On: 27.10.2018)

V noci z pátku na sobotu se odehrálo třetí utkání Světové série. v zápase, který se výrazně zapsal do historie baseballu, zvítězili dodgers a snižují stav série na 1-2.

MS U23123456789101112131415161718RHE
Boston Red Sox000000010000100000271
Los Angeles Dodgers0010000000001000013111

Před začátkem zápasu se hodně psalo o tom, že domácí startér Walker Buehler by mohl zastavit pálkaře Red Sox. A to se nakonec potvrdilo. Je zajímavé sledovat, jak velký progres udělal tento mladík, který ještě loňskou Světovou sérii sledoval pouze z hlediště.

Celé utkání nakonec bylo soubojem nadhazovačů. Hostující Rick Porcello také nepouštěl domácí příliš do hry. K jeho smůle byl jeden ze tří hitů, které povolil, solo homerun.

Ale zpátky k Buehlerovi. Ten vydržel na kopci sedm směn, ve kterých pustil na metu pouze dva pálkaře Red Sox. A také si vylepšil osobní maximum v počtu nadhozů v jednom zápase.

V osmé směně poslali domácí na kopec closera Kenleyho Jansena a ten nechal vzpomenout na loňskou
Světovou sérii, kdy se proti němu prosazovali v důležitých momentech pálkaři Astros. Tentokrát jeden z jeho nadhozů poslal do ochozů Jackie Bradley Jr. a rázem bylo vyrovnáno.

V deváté směně již byl Jansen bezchybný a domácí měli šanci rozhodnout v dohrávce. Do ní Red Sox trochu překvapivě místo Kimbrela poslali Davida Price. Nakonec na kopci vydržel třináct nadhozů a dva outy, než se na kopec dostal typický closer Craig Kimbrel. Ten situaci zvládl a duel šel do nastavení.

V desátém dějství při jednom outu vystál Martinez metu zdarma. Na metě jej nahradil Ian Kinsler, který byl nejdříve málem tečován při pickoff pokusu Baéze. Velmi těsná situace byla nakonec posouzena v prospěch Red Sox a po následném hitu se Kinsler posunul až na třetí metu. Poté se jej snažil dalekým odpalem stáhnout pro bod Nuňez, ale proti byl Cody Bellinger, jenž neskutečným příhozem zachránil situaci pro Dodgers.

Změna skóre tak přišla až ve třinácté směně, kdy Nuňez stáhl pro bod Holta.

Když už si většina fanoušků myslela, že si Red Sox připíší třetí výhru, tak po odpalu Puiga udělal chybu Kinsler a ta znamenala vyrovnání duelu.

Jakmile se zápas přehoupl do patnácté směny, tak bylo jasné, že je to nejdelší utkání v historii Světových sérií. Otázkou bylo, na kolika směnách a na jakém čase se zastaví. Nakonec vše ukončil v osmnácté směně walkoff homerunem domácí Max Muncy.¨

Zajímavosti:

V Bostonu všichni sledují baseball

Do zápasu zasáhlo nejvíce hráčů v utkání Světové série v historii

Zápas se zařadil mezi nejdelší v historii MLB

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: