NLCS: Brewers v prvním utkání zdolali Dodgers

(Last Updated On: 13.10.2018)

První utkání finále mělo velmi dramatický konec, po kterém se radovali hráči Brewers z dvanácté výhry v řadě.

NLCS G1123456789 RHE
Los Angeles Dodgers010000031584
Milwaukee Brewers00230010×6110

Ačkoliv to byli hosté, kdo šel do vedení zásluhou homerunu Machada, tak domácí dokázali utkání otočit ve svůj prospěch na 6-1. Hosté navíc překvapovali zbytečnými chybami v obraně, zejména catcher Yasmani Grandal bude chtít na tento duel zapomenout. 

Brewers trochu překvapili, když svého startéra gio Gonzaleze stáhli z kopci již po dvou směnách a poslali na kopec relievera Brandona Woodruffa. Ten se nakonec trenérům odvděčil vyrovnávajícím homerun, čímž se stal teprve třetím relieverem historie MLB, který zaznamenal homerun v utkání playoff.

Když už to vypadalo, že si domácí v klidu dokráčí pro výhru, tak Dodgers konečně zabrali na pálce. V poslední směně byli doslova 90 stop od vyrovnání, když byl na třetí metě při dvou outech Chris Taylor. Jenže Justin Turner byl následně strikeout a Brewers se můžou těšit z první výhry ve finále National League.

Dvanácté vítězství v řadě přineslo ještě jednu zajímavou zprávu pro fanoušky. Řetězec George Webb totiž ve čtvrtek odpoledne bude rozdávat burgery zdarma. Je to pokračování závazku původního majitele, jenž byl velkým fanouškem týmu a ve čtyřicátých letech řekl, že pokud tým nasbírá 12 výher v řadě, tak budou u něj v restauraci rozdávat burgery zdarma.

Několikrát byl klub blízko, až nakonec 19. dubna 1987 to Brewers dokázali a George Webb rozdali 168 194 burgrů zdarma. Letos dle manažera řetězce Craiga Counsella objednají navíc 200 000 housek. 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: