Playoff MLB: 8.10.

(Last Updated On: 9.10.2018)

V noci na dnes se odehrály 3 zápasy v divizních sériích. Ve dvou se mohlo rozhodnout o postupujícím do další fáze a nakonec se tak i stalo.

Indians – Astros

Cleveland je aktuálně nejdelším čekatelem na zisk titulu, který naposledy získal v roce 1948. Po včerejším utkání je jasné, že jeho fanoušci budou čekat minimálně jeden rok navíc. Přitom samotné třetí utkání se pro ně ze začátku nevyvíjelo zle. Ještě před sedmou směnou domácí vedli 2-1 a věřili v prodloužení série. Jenže pak nastal absolutní kolaps. Relieveři ve zbylých třech směnách povolili 10 doběhů Houstonu a fandové na Progressive Field tak musel skousnout hodně hořkou pilulku.

To Astros i nadále věří v obhajobu titulu. Jejich velmi produktivní pálka spolu s dobrým nadhozem budou rozhodně postrachem i pro další soupeře. Zajímavé také je, že pokud si José Altuve v utkání playoff připíše hit, tak Houston mají skoro jistotu výhry (14-2) a pokud zaznamená stažený bod, tak jejich úspěšnost je stoprocentní (11-0). 

Braves – Dodgers


Dlouho to ve čtvrtém utkání této série vypadalo, že Braves můžou pomýšlet na utkání číslo 5. Jejich startér Mike Foltynewicz házel solidně a udržel Dodgers ve čtyřech směnách pouze na dvou hitech a jednom doběhu. Obodobně si vedl také Rich Hill z LA. Když pak v páté směně oba manažeři vystřídali své startéry, tak byla k vidění klasická bullpen game. A v ní měli nakonec navrch hráči Dodgers. O rozhodující náskok se postarala jejich nová akvizice z letošní sezony Manny Machado, jenž v sedmé směně tříbodovým homerunem zařídil vedení 6-2. Dodgers tak ve finále National League vyzvou Milwaukee.

Yankees – Red Sox

Ve druhém utkání na Fenway Parku zdolali Yankees domácí Red Sox a ti včera vypadali, že si tuto porážku přišli vzít zpátky i s úroky. Mnohonásobnými. Hráči Bostonu byli hladoví na pálce a nakonec si na Yankee Stadium doběhli pro 16 doběhů. Báječný večer prožil hlavně Brock Holt, jenž jako první hráč historie zaznamenal Cycle v utkání playoff. Patnácti bodový rozdíl je také nejvyšší v historii Red Sox v playoff na stadionu soupeře. Ve čtvrtém duelu navíc můžou stvrdit postup do finále American League a to přímo na stadionu nenáviděného soupeře. Jenže Yankees rozhodně nedají svou kůži lacino.

Dnešní program MLB:
02:07 Yankees – Red Sox

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: