Vítězem Světové série se stal Boston Red Sox

(Last Updated On: 29.10.2018)

Již v pátém utkání Světové série jsme mohli znát letošního vítěze, což se také stalo. Počtvrté od roku 2004 získali trofej baseballisté Boston Red Sox.

WS 5/2018123456789RHE
Boston Red Sox200001110580
Los Angeles Dodgers100000000130

Red Sox vstoupili do utkání pořádně nažhaveně. Zásluhou Steva Pearcea, jenž si říkal o titul MVP série, šli hned v úvodu do vedení 2-0. Pro Claytona Kershawa to byl první umožněný homerun na Dodgers Stadium v první směně v letošním roce.

V dohrávce směny se proti Davidu Priceovi postavil jako první Davide Freese, který se opřel do prvního nadhozu a míč poslal až mezi diváky.

David Freese byl i nadále při chuti a ve třetí směně poslal daleký odpal do pravého pole. J.D. Martinezovi se míč ztratil ve světlech a Freese tak doběhl až na třetí metu. Naneštěstí pro Dodgers jej další pálkaři nedokázali stáhnout pro vyrovnávající bod.

Jak Kershaw, tak také Price házeli velmi dobře a pálkaři se prosazovali jen minimálně. Proto se skóre měnilo až v šesté směně, kdy Mookie Betts poslal další míč mezi diváky.

V sedmé směně Bettse napodobil také J.D. Martinez a fanoušci Dodgers na stadionu poněkud utichli.

Do osmé směny posílají Dodgers na kopec Baeze, ale ani jemu se nepovedlo zastavit rozjeté pálkaře Red Sox. Obzvlášť Steve Pearce byl při chuti a svým druhým homerunem v utkání posunul Boston o krok blíže k zisku trofeje. Pearce se navíc stal prvním hráčem od roku 1984, který odpálil 2 homeruny v jednom utkání Světové série.

V osmé směně se střídalo i na kopci Red Sox, když Price nahradil Joe Kelly. A ačkoliv se před playoff Davidu Priceovi nevěřilo, tak svými výkony v letošní Světové sérii umlčel všechny kritiky. V deváté směně pak dostal šanci uzavřít utkání Chris Sale. Ten nezaváhal a nepřipustil žádné drama. Boston Red Sox se tak po výhře 5-1 můžou radovat z výhry ve Světové sérii 2018. Od roku 2004 navíc Red Sox každou účast ve Světové sérii proměnili v zisk Commisioner’s Trophy, což se nedá říct o Dodgers, kteří prohráli druhou Světovou sérii v řadě.

MVP

Po skončení utkání se ještě čekalo na vyhlášení nejužitečnějšího hráče celé série. (Autor tohoto článku hlasoval za Davida Price – pozn. aut.). Ocenění a nový Chevrolet si nakonec odnesl Steve Pearce.

Highlighty:

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: