MLB podepsala spolupráci se streamovací službou DAZN

(Last Updated On: 16.11.2018)

S velmi zajímavou novinkou přišel komisař Rob Manfred, který oznámil, že MLB ve čtvrtek podepsala smlouvu s platformou DAZN.

Protože mnoho baseballových fanoušků a našich čtenářů asi službu nezná, pojďme si proto DAZN trochu představit. Jedná se o platformu, která streamuje sportovní klání a je dostupná ve všech mobilních zařízeních od Androidu až po tablety Amazonu. Služba vznikla v roce 2016 a pro evropské sportovní fanoušky je dostupná v Německu, Itálii, Rakousku a Švýcarsku. Již brzy se mezi další země, kde bude působit, přidá také Španělsko. 

MLB se službou podepsalo kontrakt na 3 roky a DAZN zaplatí za práva 300 milionů dolarů. Zajímavé ale je, že v rámci práv nejsou přímé přenosy zápasů. Co přesně bude DAZn z MLB nabízet mají obě strany ještě upřesnit, ale určitě budou k vidění některé pořady MLB Network, komentáře, analýzy, dokonce i živé pohledy do zápasů (tzv. look-in).

Každopádně vedení Major League of Baseball se tímto krokem vydává směrem k mladšímu publiku, protože službu DAZN si platí hlavně mladí sportovní fanoušci. A směrem na ně se také bude orientovat obsah, který bude služba ve spojení s MLB nabízet. 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: