VIDEO: Vítězem KBO je po pětihodinovém dramatu SK Wyverns

(Last Updated On: 12.11.2018)

Šestý zápas finále korejské KBO přinesl největší drama ze všech utkání série. Diváci nakonec viděli 13 směn a pět hodin skvělého baseballu.

 
Game 612345678910111213 RHE
1002000010001 5100
0000030100000 480

Vítězové základní části Doosan Bears měli před šestým utkáním nůž na krku, když si nemohli dovolit již ani jednu prohru. Před vlastním publikem však chtěli sérii natáhnout na maximální možný počet zápasů. Hned v úvodu to však s jejich šancemi nevypadalo dobře, když startér Yong-chan Lee daroval prvním třem pálkařům SK mety zdarma. Hosté naštěstí pro domácí z této výhody vytěžili pouze jeden doběh. 

Domácí se ze začátku trápili na pálce a když už nějaké běžce dostali do skórovací pozice, tak je nedokázali stáhnout pro bod. A tak to byli opět hosté, kdo přidal další body. Až v šesté směně se probudili i hráči Doosanu a třemi doběhy dokázali vyrovnat. Když v osmé směně přidali rozdílový bod, tak mohli reálně snít o utkání číslo 7. Jenže v deváté směně při dvou outech Choi Jeong homerun vyrovnal a duel šel do nastavení. 

V extra směnách měli oba týmy své největší šance ve dvanácté směně, kdy oba týmy dokázaly naplnit všechny mety. ani v jednom případě z toho nebyl bod. O vítězi tak rozhodla až třináctá směna a homerun Dong-min Hana, na který domácí nenašli odpověď. Dong-min Han byl také vyhlášený nejužitečnějším hráčem celé série.

SK Wyvern tak po osmi letech vítězí v Korean Series a celkově je to pro klub již čtvrtý titul v historii. Manažer vítězů Američan Trey Hillman je také prvním zahraničním koučem, který dovedl tým k prvenství v KBO. Také to ale byla jeho rozlučka s klubem, protože, ajk již avizoval před série, po sezoně v týmu končí a vrací se zpátky do USA.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: