Kubánci můžou odejít do MLB bez omezení


Warning: preg_replace(): Unknown modifier '/' in /home/s/slina/www/milujeme-baseball.cz/wp-content/plugins/jetpack/class.photon.php on line 510
(Last Updated On: 20.12.2018)

Určitě si budete pamatovat mnoho zpráv o útěcích kubánských baseballistů do USA, když si chtěli splnit své sny – zahrát si v MLB a žít ve svobodné zemi. Nyní již budou moct hrát v USA legálně.

Ve středu se totiž MLB, hráčská asociace MLB a Kubánská Baseballová Federace (FBC) se domluvili na pravidlech odchodu kubánských hráčů do organizací MLB. Hráči starší pětadvaceti let s minimálně šesti lety odehranými v soutěžích FBC budou moct ukončit kontrakt na Kubě a odejít do MLB. Mladší hráči tak můžou učinit pouze s povolením FBC.

Stejně jako při dohodách s NPB, KBO nebo CPBL budou muset kluby z MLB kubánským týmům platit poplatek, tzv. posting fee.


By Ramon.rovirosaOwn work, CC BY-SA 3.0, Link

Pro kubánské baseballisty tak odpadají složité a život ohrožující útěky z ostrova přes oceán na Floridu. V offseason se také budou moct beze strachu vrátit zpátky na Kubu za rodinou. Navíc díky této smlouvě získá kubánský baseball peníze, které tato chudá krajina rozhodně potřebuje. A kubánský baseball, jehož v popularitě vážně ohrožuje fotbal (psali jsme zde) může pomýšlet na návrat na přední pozice.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: