Murray se rozhodl vstoupit do NFL draftu

(Last Updated On: 14.1.2019)

Včera jsme psali o tom, že Kyler Murray požadoval od Oaklandu garanci výdělku 15 milionů dolarů, aby se neúčastnil NFL draftu. Před chvilkou vyšla zpráva, že Murray se přihlásil o vstup do letošního draftu.

Mnoho fanoušků Murrayovi zazlívá, že mu nestačí podpisový bonus 4.66 milionů dolarů, který dostal od Athletics letos v létě. Na druhou stranu tím, že je považován za možnou jedničku NFL draftu, tak si může dovolit na klub trochu přitlačit. Určitě se nedá očekávat, že by Murray v zimě hrál americký fotbal a v létě baseball. Obojí na nejvyšší úrovni.

Murray si je také vědomý toho, že jako hráč draftovaný v prvním kole NFL by dostal dvojnásobek částky, co dostal od Oaklandu. Ten mu však dle pravidel nemohl nabídnout více a musí požádat o svolení od vedení soutěže, aby mladému hráči mohli dát více peněz. Dle některých zdrojů MLB tuto žádost schválila a nyní je pouze na nich, jestli se s Murrayem domluví. Baseballoví analytici v USA vedení Athletics doporučují, aby neváhali a s Murrayem tento kontrakt podepsali. Nyní je však již tlačí čas. Murray má pouze 72 hodin na to, aby stáhl svůj souhlas se vstupem do NFL draftu. Jak to nakonec dopadne? 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: