Rays sníží kapacitu stadionu

(Last Updated On: 4.1.2019)

Baseballový klub Tampa Bay Rays se dlouhodobě potýká s nízkou návštěvností. Nyní sevedení klubu tuto situaci rozhodlo vyřešit uzavřením vrchních pater stadionu Tropicana field.

Rays kromě toho oznámili, že přidají prémiová místa v nižších patrech. Uzavřením vrchních pater se kapacita stadionu sníží na přibližně 25 až 26 tisíc míst, což je o deset tisíc méně, než na jakémkoliv jiném stadionu Major League.

Vedení si dle slov prezidenta klubu Matta Silvermana slibuje, že se tímto krokem povede fanouškům vytvořít více”intimní, zábavné a přítažlivé místo”. Spíše to však vypadá, že Rays reagují na velmi nízkou návštěvnsot. Vždyť divácký průměr v minulém roce na Tropicana Field byl 14 258 fanoušků. Horší návštěvnost byla již pouze na domácích zápasech Marlins (10 013). 

Pronájem Tropicana Field Rays končí v roce 2027 a zdá se, že klub nemá zájem zůstávat na tomto hřišti. V prosinci však vyšlo najevo, že plánovaná stavba stadionu v Ybor City neproběhne a majitel Stuart Sternberg oznámil, že že znovu hledá místo pro nový stadion. Zajímavé je, že toto rozhodnutí má vliv také na celou soutěž. Komisař MLB Rob Manfred se nechal slyšet, že liga nebude expandovat, dokud Rays a Oakland Athletics nebudou mít nové stadiony. Zatímco A’s již v listopadu oznámili, že mají plány na stavbu stadionu blízko centra Oaklandu, tak v Tampě si ještě počkáme.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: