10 hráčů, kteří mají formu ve Spring Training

(Last Updated On: 13.3.2019)

Včera jsme psali o devíti zklamáních dosavadní přípravy MLB. Dnes se pro změnu podíváme na deset hráčů, kteří rozhodně hrají velmi dobře.

10. Jacob deGrom, P, New York Mets

Embed from Getty Images
Již předem upozorňujeme, že toto je nejznámější jméno našeho výběru. Mnoho hvězdných a zkušených nadhazovačů využívá Spring Training opravdu jenom k přípravě a postupnému dostávání se do zápasového tempa. Dělá to i deGrom, ale dělá to výborně, o čemž svědčí 15 strikeoutů a pouze 2 mety zdarma za 12 odházených směn. Letos by to v jeho podání mohla být další skvělá sezona a Mets by již měli chystat prodloužení smlouvy.

9. Brandon Lowe, 2B, Tampa Bay Rays

Embed from Getty Images
V minulé sezoně Lowe debutoval MLB a letos by již měl hrávat pravidelně. A ve Spring Training ukazuje, že bychom si měli jeho jméno zapamatovat. Z Brandona se stala RBI mašina, když stáhl 13 doběhů v deseti utkáních. Zaznamenal také 13 hitů a hned šest z nich bylo dvoumetových a dva homeruny. Pro fanoušky Rays rozhodně příjemné zjevení.

8. Domingo Santana, OF, Seattle Mariners

Embed from Getty Images
Santana patřil dlouho mezi TOP prospekty soutěže, ale loni se mu v dresu Brewers příliš nedařilo. Vedení týmu jej dokonce poslalu na farmu, aby tam ještě sbíral zkušenosti. A zdá se, že nyní sklízí úspěchy svého rozhodnutí. Santana si zatím drží průměr .455 a .520 OBP. 4 z jeho deseti hitů navíc skončily až za plotem.Pokud si tuto formu udrží, tak mu v Milwaukee bude patřit mnohem lepší pozice, než doteď.

7. Jack Flaherty, P, St. Louis Cardinals

Embed from Getty Images
Mladý nadhazovač Cardinals vede ve statistice strikeoutů mezi všemi nadhazovači, když jich má 19 za 13 odházených směn. Navazuje tím na povedenou sezonu, kdy zaznamenal 182 strikeoutů ve 151 směnách. Také ERA 2.77 vypadá velmi dobře. Že by Cardinals našli nové nadhazovačské eso?

6. Ryan McMahon, 1B, Colorado Rockies

Embed from Getty Images
Po odchodu DJ LeMahieu a přesunu Desmonda do vnějšího pole mají Rockies řeší jedno volné místo ve svém infieldu. A o něj svádí souboj hned několik nádějných hráčů ze systému organizace. Nejlépe se nyní jeví McMahon, jenž ve čtrnácti duelech zaznamenal 2 homery, jeden triple a čtyři dvoumetové odpaly. Jeho pálkařský průměr .406 je výborný.

5. Sandy Alcantara, P, Miami Marlins

Embed from Getty Images
Mladý Alcantara zatím vypadá, že si vyhází místo v nadhazovačské rotaci Miami. Jeho 14 strikeoutů ve dvanácti směnách a pouze 2 povolené doběhy mu dávají velkou šanci. Když k tomu připočteme úspěšnost pálkařů pouhých .154, když se proti němu postaví, tak trenéři asi nebudou váhat.Jediné, co mu může “zlomit vaz” je kontrola nadhozů. Již v minulém roce ukazoval, že to není jeho silná stránka a také v přípravě daroval 10 met zdarma.

4. Lewis Brinson, OF, Miami Marlins

Embed from Getty Images
Brinsona Miami získalo v rámci výměny Christiana Yelicha. V minulé sezoně však neukazoval, že by měl být dostatečnou náhradou, když měl průměr na pálce pouze .199. Jenže v přípravě vypadá velmi dobře. Pálkařský průměr .393 a .433 OBP mluví za vše. Brinson má navíc stále pouze 24 a ty nejlepší roky před sebou. 

3. Jesus Luzardo, P, Oakland Athletics

Embed from Getty Images
U Luzarda se nepředpokládalo, že by měl bojovat o místo v rotaci startujících nadhazovačů. Jenže mladý nadhazovač dělá trenérům příjemné starosti, když za 9.2 odházených směn hodil hned 15 strikeoutů a daroval 4 mety zdarma. Úspěšnost pálkařů proti Luzardovi je pouhých .176 a jeho ERA 0.93.Luzardovi se velmi dobře vedlo vDouble-A, ale loni nezvládl přechod do Triple A. Nyní se zdá, že by to mohlo být v pořádku.

2. Hunter Pence, OF, Texas Rangers

Embed from Getty Images
Pence bude mít v dubnu již 36 let a v minulé sezoně se zdálo, že se mu MLB pomalu uzavírá. V San Franciscu byl jeho pálkařský průměr pouhých .226 a proto nemohl v offseason pomýšlet na jednocestnou smlouvu. A taks e tkaé stalo. Rangers mu nabídli pouze minor league kontrakt s tím, že pozici si musí vybojovat v přípravě. A zkušený mazák ukazuje, že rozhodně ještě nepatří do starého železa. Jeho pálkařský průměr .400 a OBP .486 jej řadí mezi nejlepší hráče Spring Training.Ve svém věku má také 4 ukradené mety a může jít příkladem mladíkům v major league kempu Rangers.

1. Peter Alonso, 1B, New York Mets

Embed from Getty Images
Alonso ve Spring Training předvádí výborné výkony. V jedenácti utkáních již odpálil 4 dvoumetové hity, 3 homeruny a stáhl 6 bodů. To vše při pálkařském průměru .406. Manažer Red Sox Alex Cora dokonce o něm prohlásil, že je pravděpodobně nejlepším pálkařem na Floridě. Také fanoušci Mets na sociálních sítích volají po tom, aby dostal šanci v A-týmu od prvních utkání sezony.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: