Aleš Navrátil: Cíle máme stejné jako loni

(Last Updated On: 26.3.2019)

V dalším z předsezonních rozhovorů jsme oslovili staršího z trénerského dua Boris Bokaj-Aleš Navrátil. Aleš nám prozradil cíle Arrows Ostrava pro nadcházející  sezonu.

Reklama

Jaké máte cíle pro nadcházející sezonu?

Stejné jako loni. Pro začátek dostat se do šestky po základní části. Pak zabojovat o první tři místa, tak abychom bojovali o finále a vítězství v lize. Máme mladé kluky, chceme je opět zapojit do hry, využít je, aby získávali zkušenosti a byli připraveni na další sezony.

Kdo bude podle tvých odhadů v TOP 3 letošní sezony?

Papírové předpoklady mluví pro Draky a nás. Myslím si, že tam bude bojovat i Kotlářka a Eagles. Takže budeme mít čtyři týmy, u kterých se předpokládá, že budou bojovat o ten vršek. Důležitá bude aktuální forma, a jak se komu zadaří.

Vy jste v zimě do svého týmu převedli Wesleyho Roemera. Co vás vedlo k tomuto kroku?

Spíš Wes potom, co skončil v Dracích po poháru, tak potřeboval někde trénovat. Byl s týmem, připravoval se s námi na konci uplynulé sezony. Přitom zjistil, jaká je naše perspektiva, naše práce. Díky tomu, že hrajeme Pohár mistrů a potřebovali jsme posílit, tak jsme jej oslovili. Wes věděl, do čeho jde a jaká je tady parta. Nebylo tak problémem ho ukecat.

Když zmiňuješ Pohár mistrů. S jakými cíli na něj pojedete?

Bylo by super postoupit do Final Four. Ale reálné je spíše udržet pohárové místo pro Českou republiku, aby v příštích letech měla Extraliga dva zástupce na Poháru.

Ty trénuješ také reprezentaci U23. V týmu máš také několik reprezentantů. K tomu vás čeká Pohár mistrů a aspirujete na zisk titulu. Jak to dle tebe dokážete skloubit?

Je to pro všechny stejné. Nám tam přibude 4-5 zápasů v Poháru. Ale s tím se počítá. Holt, všichni o tom ví. Budeme se připravovat fyzicky, abychom to zvládli. Je na těch klucích a jejich přípravě, jestli tomu dali všechno a budou připraveni. Ale myslím si, že budou, protože jsem s nimi tou zimní přípravou prošel. Bude to o osobní odvaze a osobní síle odehrát všechny zápasy tak, jak přijdou.

Neodpustím si ještě jeden dotaz. Kolik zápasů v letošní sezoně odehraje Aleš Navrátil?

No (směje se). Jako trenér bych se chtěl nominovat na všechny. Ale nejsem hlavní trenér. Je to o tom, jak bude třeba nechat rotovat další hráče. Určitě si budu chtít zahrát co nejvíce zápasů, ale není to na mém rozhodnutí. Když bude potřeba, tak tam vlezu. Když bude třeba dát prostor jiným, tak tam budou jiní.

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: