Draci přivádí hráče se zkušenostmi z MLB

(Last Updated On: 14.3.2019)

Každý rok český baseballový fanoušek čeká na jména zahraničních posil extraligových klubů a čeká, jakou hvězdu kdo přivede. V Extralize jsme viděli mnoho kvalitních posil, které se výrazně zapsaly do historie soutěže a dlouho jsme tady neměli hráče se zkušenostmi z nejlepší ligy světa. Navíc s takovými.

To se letos změní. Nejúspěšnější český baseballový klub Draci Brno totiž přivádí Australana Petera Moylana, jenž v MLB strávil 12 let a odehrál v ní 499 utkání základní části. Čtyřicetiletý nadhazovač oblékal dresy týmů Atlanta Braves, Kansas City Royals a Los Angeles Dodgers. Jeho kariérní ERA je velmi slušných 3.10. 

Celá kariéra Petera je velmi zajímavá. Tento Australan patřil nejdříve Minnesotě Twins, ale ta se jej po sezoně 1997 zbavila a tak se australský baseballista vrátil domů. U protinožců chodil do normální práce a u toho také hrál baseball. Za své výkony si v roce 2006 vysloužil pozvánku do reprezentačního týmu, který se zúčastnil turnaje World Baseball Classic. Tam zaujal natolik, že vedení Atlanty neváhalo a hráči okamžitě nabídlo smlouvu. 

Po uplynulé sezoně se Moylan stal neomezeným volným hráčem a čekal na adekvátní nabídku z MLB. Protože však žádná nepřicházela, tak se rozhodl ukončit kariéru v nejlepší lize světa a zkusit štěstí v Evropě. Důvodem bylo, že by se ještě rád dostal na soupisku australské reprezentace a zabojoval s ní o postup na Olympiádu v Tokiu. Původně se mluvilo o tom, že by měl hrát v Itálii, z čeho nakonec sešlo. 

Do Draků nakonec zkušeného veterána přitáhl jeho krajan John Hussey, jenž v týmu působí jako hrající trenér nadhazovačů a také jako náborový manažer. “Petrova reputace na i mimo hřiště mluví sama za sebe. Zažil jsem jej v Austrálii, kde jsme byli spoluhráči. Nabídnout mu spolupráci, po tom co ukončil kariéru v MLB, bylo snadné rozhodnutí. S jeho životopisem by mohl hrát kdekoliv na světě a jsme nadšeni, že se rozhodl být Drakem a přinese své zkušenosti do České republiky.”

Draci tak po Zachu Wilsonovi přivádí dalšího hráče hvězdného kalibru a i díky nim bude úroveň letošní Extraligy hodně vysoká. Navíc klub čekají boje v rámci druhého nejlepšího evropského poháru CEB Cupu, kde by chtěli pro český baseball vybojovat druhé místo v Champions Cupu, kde nyní nastupuje pouze mistr Extraligy. Jejich šance se s příchodem Moylana rapidně zvýšily. 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Braves Highlights (@braves_gameday),

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: