Mají fandové Nationals po odchodu Harpera důvod k obavám?

(Last Updated On: 10.3.2019)

Tuto offseason se fanoušci Washingtonu museli smířit s odchodem Bryce Harpera. Letos tak jeho místo ve vnějším poli připadne někomu jinému. A budou Nationals dostatečně konkurenceschopní i bez Harpera?

Hned úvodem si dovolím říct, že s budoucností Nats ve vnějším poli to nevypadá špatně. Záleží však na více faktorech, jak to nakonec bude vypadat. Letos se budou naděje hodně opírat o Juana Sota. Talentovaný pálkař byl v loni minimálně stejně dobrý (ne-li lepší) jak Bryce Harper. A to v pouhých devatenácti letech. Soto měl fWAR 3.7 a odpálil 22 homerunů (Harper 3.5 fWAR a 25 homerunů). Letos se dá očekávat, že by Soto trvale obsadil levé vnější pole a analytici předpokládají jeho ještě větší přínos pro mužstvo – projekce jsou v rozmezí fWAR 4.2 až 5.1.
Embed from Getty Images

Dalším mladým hráčem, který je připravený zaujmout místo ve vnějším poli je nadějný Victor Robles. Ten je v různých žebříčcích řazen do TOP 5-10 prospektů celé soutěže. V posledních dvou sezonách již dostal příležitost v několika zápasech Major League a nevedl si vůbec špatně. Při devadesáti třech stavech na pálce měl pálkařský průměr .277. Když se podíváme na jeho výkony v Minor League, tak z necelých 1700 at-bat má pálkařský průměr .300. To je rozhodně velkým příslibem do budoucna. Roblesovou předností navíc je velká rychlost a proto je logickou volbou pro střední vnější pole.  Tam odehrál v minulé sezoně 10 utkání a vedl si tak dobře, že při převedení jeho výkonů v defenzivě na 150 utkání, je jeho DRS (defensive runs saved) 10.7, což jej zařadilo na třetí místo celé National League za Lorenza Caina a Endera Iniciarteho.  Nationals by tak v jeho osobě mohli mít kandidáta na Nováčka roku 2019.

Třetím do partie je Adam Eaton, jenž v pravém poli odehrál velké množství zápasů. Univerzálním záskokem by měl být Michael Taylor a s těmito čtyřmi vnějšími polaři budou mít Nationals slušnou sílu. V minulém roce měli Harper, Soto, Eaton a Taylor celkový fWAR 10. Což by ani v nové složení nemělo být problémem napodobit. Nebo se tomuto výkonu výrazně přiblížit. 

Vnější pole Nationals by tedy nemuselo být výraznější slabinou Nationals v nadcházející sezoně. Pokud tedy mladíci Soto a Robles naplní předsezonní prognózy. Je tak možné, že si za několik měsíců fanoušci Washingtonu na Harpera nevzpomenou.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: