Vladimír Chlup: Máme jen ty nejvyšší cíle

(Last Updated On: 25.3.2019)

V dalším z předsezonních rozhovorů jsme oslovili trenéra bronzového celku uplynulé sezony Eagles Praha.

Reklama

Jaké máte cíle pro nadcházející sezonu?

Cíle máme jen ty nejvyšší. Letos jsme kvalitně posílili, když jsme se rozhodli jít cestou kvality a ne kvantity. V importech máme Jasona Jarvise, který včera (rozhovor byl nahrávaný v neděli – pozn. aut.) odehrál super zápas a odpálil svůj první homerun v našem dresu. K tomu odházel perfektně dvě nebo tři směny. Takže tam jsem spokojený, stejně jako s Dominicem Piazzou. Máme připraveného ještě A.J. Hollanda, který přijede později v průběhu sezony. Jsme všichni natěšeni na to, že se dostaneme do finále a tam se může cokoliv stát.

Jak bude podle Tebe vypadat TOP 3 letošního ročníku?

Já myslím, že se fanoušci a hlasující ve vaši Tipovačce od mého tipu příliš nevzdálili. Myslím, že Arrows, Draci a Eagles odskočí, protože to, co nakoupili, tak na to ostatní týmy nedokázaly zareagovat. Ještě ale nevíme, jak bude vypadat Kotlářka.

Mluvil si o příchodu Jasona Jarvise. Ten již má své odehráno i v české Extralize. Bylo i to důvodem jeho příchodu? Chtěli jste někoho prověřeného?

Každý rok jednáme s vícero hráči. Máme svoje zdroje a reference, které používáme. Jednou z nich byl i Jason. A protože byl jedním z pilířů Draků, při zisku titulu 2016, tak sjem se rozhodl, že jej vezmeme.

Menší neznámou je pro mě Dominic Piazza. Ten totiž v posledních letech nepůsobil aktivně nějaké vyšší soutěži.

Dal jsem v tomto hodně na Jasona (Jarvise – pozn. red.). Je to jeho osobní catcher od mládí. Jsou to kamarádi od jedenácti, dvanácti let. V podstatě se mi za něj zaručil. Včera v zápase sice neměl žádný hit, ale měl tvrdé odpaly a jeví se velmi slušně.

Trénuješ také reprezentaci U23. Tu letos čeká v létě vrchol sezony v podobě domácího šampionátu. Jaké to pro Tebe bude skloubit obojí? S Eagles chcete útočit na titul a s reprezentací na evropské zlato.

Takto to mají všechny tři špičkové kluby. Kromě nich a Kotlářky vesměs z jiných klubů reprezentanti ani nejsou. Navíc to vychází tak, že jeden z těch tří klubů již bude mít po sezoně, protože Mistrovství Evropy bude po Wild Card zápase. Budeme mít týden do šampionátu a já věřím, že kluci se dokáží připravit. Zápasu bude oproti minulému Mistrovství Evropy o dost míň, protože se to scvrklo zpátky na osm týmů. Navíc se bude hrát jenom na sedm směn. Takže o nějaké velké zátěži se nedá mluvit.

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: