1.liga: Frýdek-Místek a Hluboká v trháku

(Last Updated On: 22.4.2019)

Velikonoční víkend nabídl také zápasy ve druhé nejvyšší soutěži. Po nich se na čele 1. ligy osamostatnily 2 kluby.

Brněnský Hroch stále pomýšlí na první čtyřku. K tomu ale potřebuje porážet týmy ze spodní části tabulky. Když tedy do Brna přijeli Bučovice, tak logika velila jasně: Hroch potřebuje 2 výhry. Což se jim nakonec povedlo, ale rozhodně nešlo o jednoznačné zápasy. Bučovice hodně kousali a o možnost odvést si z Brna alespoň jedno vítězství je pokaždé připravila jedna směna. V prvním utkání povolili v páté směně 8 doběhů. Ve druhém ztratili v šesté směně vedení 4-0, když domácí doběhli pro 5 doběhů.

Do Frýdku-Místku přijela Choceň, která v městě pod Lysou Horou příliš baseballové krásy neukázala. V obou zápasech pustila domácí Klasik do výraznějšího vedení již v úvodu duelu a ani jednou se nehrálo na plných 9 směn. Klasik se opět mohl opřít o výbornou pálku, když v prvním utkání zaujal hlavně Michal Baker, jenž stáhl 7 bodů domácích. Hostující nadhazovači se v prvním souboji prali hlavně s kontrolou svých nadhozů, když darovali až 18 met zdarma.

Domažlice přes velikonočním víkendem měli na svém kontě pouze 2 výhry nad Chocní. Protože doma přivítali pražský SaBaT, tak se příliš nepočítalo s tím, že tuto sbírku rozšíří. Jenže opak byl pravdou. V prvním utkání hosté dokázali potvrdit roli favorita a zvítězili11-1. Jenže ve druhém domácí pálka zabrala naplno a dokázala se prosazovat na nadhozy soupeře. K vidění byly také 4 homeruny, z nichž dva odpálil domácí Martin Weber. SaBaT se probral v závěru zápasu, ale 5 bodů z posledních dvou směn jim na odvrácení prohry nestačilo.

Největším šlágrem uplynulého víkendu byl rozhodně dvojzápas Jablonce s Hlubokou. Hosté přijeli na sever Čech posíleni také o Martina Mužíka. Ten se naplno předvedl hlavně ve druhém utkání, když si připsal 4 hity (HR, 2B, 1B, 1B), metu zdarma a stáhl 4 body Hluboké. Hosté nakonec v obou zápasech nasbírali shodně po patnácti bodech. Jablonec na to nenašel adekvátní odpověď a trochu překvapivě si připisuje dvě jasné prohry. Díky tomu se Hluboká spolu s Klasikem osamostatnila na čele tabulky 1. ligy. Vše může změnit nastávající víkend, kdy proti sobě nastoupí Hluboká se SaBatem a Jablonec s Frýdkem-Místkem.

Zápasy 1. ligy:

Hroch – Pelikans  14:4 a 5:4
Klasik FM – Choceň  19:6 a 15:0
Domažlice – SaBaT  1:11 a 10:9
Jablonec – Hluboká  8:15 a 3:15

Průběžné pořadí 1. ligy:

 1. Klasik FM  7-1
      Hluboká  7-1
 2. Jablonec  5-3
 3. SaBaT  4-4
     Hroch  4-4
 4. Domažlice  3-5
 5. Bučovice 1-7
     Choceň  1-7

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: