1. liga: Úvodní kolo vyneslo do čela soutěže Jablonec

(Last Updated On: 1.4.2019)

První liga je v letošním roce chudší o účast Spáleného Poříčí a tak se letos v prvním kole dostalo na všechny týmy a nikdo neměl pauzu. Zajímavé je, že pouze jedna série skončila dvěmi výhryfavorita. V ostatních se celky rozešly smírně.

Reklama

Nejvyrovnanější zápasy se odehrály ve Frýdku-Místku, kam přijel brněnský Hroch. V sestavách obou celků bychom našli několik známých jmen z české Extraligy a dvojzápas tak sliboval zajímavou podívanou. A přesně tak se i stalo. V prvním utkání bylo skóre těsné až do šesté směny, kdy Hroch čtyřmi body odskočil. Ačkoliv domácí ještě v deváté směně mohutně stahovali, tak se museli spokojit s prohrou 7-9. V druhém utkání hosté z jihu Moravy udělali velké množství chyb v obraně. Navíc domácí přidali agresivitu na pálce, což nakonec vedlo k výhře Klasiku 9-3.

Do Hluboké přijeli hráči Chocně a i tady si každý tým urval jednu výhru. V prvním utkání domácí Sokol úřadoval od úvodní směny a zápas dovedl k výhře 18-4 po sedmi směnách. Jenže hosté ukázali, že každý zápas se hraje od 0-0. V druhém souboji tak i zásluhou zisku deseti met zdarma (6xBB a 4xHBP) zvítězili 8-6.

Do Bučovic přijel jeden z favoritů soutěže pražský SaBaT, ale i jeho hráči se museli jednou sklonit před kvalitou domácích. Ti sice prohráli v prvním utkání 1-10, ale ve druhém zabrali a hned v první směně šli do vedení 4-0. SaBaT se pak postupně dotahoval a na začátku osmé směny dokonce vyrovnal. Domácí však v dohrávce zabrali a sedmi doběhy definitivně strhli vítězství na svou stranu.

Také Blesk Jablonec patří mezi největší adepty na první místo druhé nejvyšší soutěže, o čemž se mohli přesvědčit v Domažlicích. Jablonečtí tam přijeli pořádně nažhaveni a svému soupeři nadělili dvě prohry. Tu druhou s přívlastkem debakl, když již v první směně stáhli 10 doběhů. Jablonec tak jako jediný zvítězil v obou utkáních úvodního víkendu a patří mu první příčka v tabulce 1. ligy.

Zápasy 1. ligy:

Hluboká – Choceň  18:4 a 6:8
Klasik FM – Hroch  7:9 a 9:3
Pelikans – SaBaT  1:10 a 11:5
Wolfs – Blesk  6:14 a 0:32

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: