Eagles zahráli 6 Double Play v zápase. Je to rekord Extraligy?

(Last Updated On: 25.4.2019)

Ve druhém zápase série mezi Eagles Praha a Kotlářkou byla k vidění skvělá přetahovaná o vítězství ukončena walk-off homerunem Matěje Hejmy. To ale zastínilo další zajímavý fakt. Domácí Eagles Praha totiž zahráli v obraně šest double play.

Popravdě není v mých silách projít teď všechny dostupné zápisy extraligových zápasů a hledat, jestli je to rekordní zápis. Rozhodně bych se tomu nedivil. Vždyť když se podíváme do MLB, tak rekordem American League právě 6 zahraných Double Play jedním týmem v utkání. V National League je rekord na čísle 7, což se povedlo Houstonu 4.5.1969 v zápase proti San Franciscu.

Kotlářka zahrála v obraně také jednu double play, takže součet double play od obou týmů je sedm. Což má od rekordu MLB (10) přeci jen daleko.

“Oproti minulým sezonám se nám zvedá obrana,” řekl pro náš server trenér Eagles Vladimír Chlup, “a šest zahraných doublů v jednom zápase je jen důkaz. Určitě vždy pomůže, když dvě třetiny inningu mate bonusový aut. Paradoxně ale musel zápas rozhodnout walk off homerun Matěje Hejmy. V tom je kráasa baseballu.”

Pokud si některý z našich čtenářů vzpomíná na zápas, kde se zahrál vyšší počet double play, budeme rádi, když nám napíšete.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: