Kde se vzal, tu se vzal… Jakub Mánek

(Last Updated On: 7.4.2019)

V pátek se vutkání na Kraví Hoře v osmé směně postavil na pálku místo Tomáše Janouda teprve dvacetiletý Jakub Mánek. Hroši měli v té chvíli obsazené všechny mety a na kopci Techniky stál Japonec Kaito Seko. Mladý Mánek si se situaci poradil nejlépe jak mohl a nadhozený míč poslal až za plot. Grand slam! I když na malém hřišti Techniky, tak se počítá stejně jako jakýkoliv jiný.

“Prišel jsem na pálku za stavu 2:2,” přiblížil tento moment Jakub. “Byly 2 outy, plné mety. Za stavu 2 striky a 0 ballů jsem si řekl: Tohle jsme trénovali celou zimu. Takže volné ruce a dlouho vidět balón. Přesně to jsem udělal a skončilo to homerunem a doběhy všech mých spoluhráčů na metách. ”

Galerie: Jakubův Grand Slam v obraze

Po šesti utkáních letošní sezony vede Jakub statistiky pálkařů Hrochů s pálkařským průměrem .389. Až za ním je reprezentant Michal Ondrýček nebo import Duncan Izaaks. Jakub také vede týmovou statistiku v počtu RBI (7) a v počtu napálených met (13).

V předchozích dvou sezonách mladý Jakub nastoupil k pěti resp. šesti zápasům v základní části Extraligy, v niž nezaznamenal ani jeden homerun. Již nyní má více RBI, než v předešlých jedenácti zápasech. Vypadá to, že v Brně se nám rodí další hráč, kterého bychom mohli vídat ještě dlouho na extraligových stadionech. A pokud bude pokračovat v nastoleném tempu, tak mužský reprezentační dres není utopií.

Slovo trenéra

Kuba je zářným příkladem toho, že raná specializace je hloupost, jelikož začal s baseballem až ve dvanácti letech. Zadruhé je zářným příkladem toho, že v Hroších dostanou nakonec šanci všichni, kdo chtějí makat. Trénuje víc než ostatní a to mu otevřelo dveře do extraligy.

Matěj Samek, trenér Hrochů Brno

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: