Diamilette Quiles je první ženou, která si zahraje mužskou ligu v Portoriku

(Last Updated On: 17.5.2019)

Třiatřicetiletá Diamilette Quiles se stane první ženou, která nastoupí v Double-A Superior League v Portoriku – nejvyšší (poloprofesionální) lize v Portoriku. Mělo by se tak stát v neděli v utkání Montañeses de Utuado proti Patrolmen of San Sebastian.

Diamilette již má za sebou bohatou baseballovou kariéru v ženské baseballové lize, v niž získala 9 portorických titulů. V sezoně 2018-2019 dokonce získala cenu pro nejlepší pálkařky, když zaznamenala průměr .611.

Prezident klubu Montañeses de Utuado říká, že nejde pouze o symbolický podpis. Dokonce by Quiles mohla smazat genderové rozdíly a ukázat, že i ženy můžou soutěžit s muži.

Diamilette Quiles v dresu Montañeses de Utuado © WBSC

Ředitel ligy Pedro Vargas ale upozorňuje, že to Diamilette nebude mít jednoduché. “Poprvé za osmdesát let bude hrát v lize žena,” řekl pro média,” a bude muset bojovat hlavně s šovinismem. My si ale myslíme, že ona to zvládne.”

Diamilette Quiles se stane čtvrtou ženou v historii profesionálních a poloprofesionálních soutěží, která zasáhne do zápasu. V roce 2016 nastoupili dvě baseballistky za Sonomu Stompers v nezávislé lize a Japonka Eri Yoshida dokonce strávila několik let v nižších soutěžích v Japonsku a USA.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: