Dondrei Hubbard opouští Draky

(Last Updated On: 17.5.2019)

Překvapivá zpráva přišla z Brna. Aktuálního vicemistra opouští Američan Dondrei Hubbard. Ten míří zpátky za moře, kde podepsal profesionální kontrakt. Dondrei nám k tomu poskytl také své vyjádření.

“Když jsem vyrůstal, tka jsem snil o tom, že jednou budu hrát baseball profesionálně. Když si mně po vysoké škole nevybral žádný tým MLB, tak jsem se musel rychle rozhodnout, co dál. Nevěděl jsem, co mám dělat, ale věděl jsem, co chci dělat – pokračovat hrát hru, kterou miluji. Hned po škole jsem proto odjel hrát baseball do Austrálie. Tam jsem potkal Johna Husseyho, který se stal novým trenérem nadhazovačů u Draků Brno. Zeptal se mně, jaké mám plány pro nadcházející sezonu. Já mu sdělit, že chci hrát na co nejvyšší úrovni, jak budu moct. On mi představil možnost hrát v Evropě za jeden z nejlepších klubu v České republice a v Evropě. Moje první sezoně jsem měl po základní části průměr .451 a vrátil jsem se zpátky k Drakům i další rok.

Ten jsem začal na hostování v Blansku, kde jsem měl v prvním měsíci průměr .474, .842 SLG a .858 OBP s dvěma homeruny a sedmi ukradenými metami. Pak jsem se vrátil k Drakům, kde jsem hned v prvních pěti zápasech zaznamenal 10-z-15 a další homerun. To stačilo týmu Sonoma Stompers z nezávislé Pacific Association, aby mi poslali nabídku kontraktu. Tím můžu naplnit svůj sen a hrát baseball na nejvyšší úrovni.

Chtěl bych poděkovat Johnu Husseymu, Drakům a společnosti Baseball Job Overseas, že jsem mohl udržet svůj sen naživu a pokračovat hrát baseball tak vysoko, jak to jen šlo.”

Pro český baseball je výbornou zprávou, že profesionální kluby ze zámoří sledují naši nejvyšší soutěž a neváhají těm nejlepším nabídnout profesionální kontrakt. Pro Draky je to každopádně velká ztráta, kteoru budou muset vykompenzovat. Na příchod zahraniční posily jim zbývá velmi málo času. Mezitím tým doplnil zkušený David Winkler.

Dondrei podepisuje kontrakt se Sonomou

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: