EXL: Sobota patřila pražským týmům

(Last Updated On: 18.5.2019)

V sobotu se z šesti případů hned pětkrát radovali z výhry týmy vedené jako domácí. Kromě Ostravy, kam přijela Technika, ve všech ostatních zápasech zvítězili mužstva z hlavního města.

Snad nejzajímavější zápas sobotního programu se odehrál v Praze mezi Tempem a Blanskem. Domácí Marek Minařík neměl svůj den a po dvou směnách byl vystřídán, když v nich povolil 3 doběhy, 5 met zdarma a připsal si jedno trefení. Domácí jej nahradili Davidem Nevěřielm, jenž předvedl dobrý výkon a až do deváté směny Blansku nepovolil ani jeden doběh. Naopak domácí dokázali proti Štěpánovi Havlíčkovi vyrovnat a duel se přehoupl až do nastavení. V desáté směně šli blanenští zásluhou třech doběhů do vedení, ale v dohrávce i díky chybě Yuta Oshiry domácí srovnali. Jedenáctá směna se Olympii povedla ještě lépe, když po tříbodovém homerunu Thea Lakmecheho vedla dokonce o čtyři body. Jenže ani to jim nestačilo, aby zápas dovedli do vítězného konce, protože domácí opět v dohrávce vyrovnali. Rozhodnutí tak přišlo ve dvanácté směně, kdy Blansko nedoběhlo pro body a domácí zásluhou walk-off mety zdarma Vojtěcha Bečky zvítězili 11-10. Blansko bude tento zápas mrzet ještě velmi dlouho.

V Ostravě nedokázali Technika zopakovat výkon z pátečního večera a proti Ondřeji Satoriovi zaznamenala pouze jeden úspěšný odpal. Domácí si tak připsali pohodovou výhru 7-0.

Eagles si jeli na Hanou pro dvě povinné výhry a ty si nakonec odvezli. V prvním uktání se zaskvěl Dominic Piazza, jenž byl 5-z-5. Ve druhém se Eagles trochu potrápili proti Justinu Woodsovi, ale nakonec proti němu skórovali pětkrát, což jim stačilo na výhru.

Důležité zápasy, s ohledem na postup do Nadstavby o titul, se odehrály Na Markétě. Třebíč tam přijela zabojovat a v případě výher i přeskočit Kotlářku. Jenže domácí si obě utkání pohlídali a připsali si dvě vysoké výhry, čímž Třebíči značně snížili šance na první šestku.

Zápasy EXL 18.5.:

Tempo – Blansko  11:10 (po 12. směně)
Eagles – Skokani  8:2 a 5:3
Arrows – Technika  7:0
Kotlářka – Třebíč  12:5 a 12:2

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: