Vybrali jsme sestavu měsíce květen české Extraligy

(Last Updated On: 1.6.2019)

Před měsícem jsme Vám poprvé představili naši sestavu měsíce. Květen utekl jako voda a my máme pro vás další výběr deseti hráčů, kterým se v květnu dařilo. Tři hráči obhájili nominaci z minulého měsíce. 

Nadhazovač – Daniel Padyšák, Kotlářka

5 zápasů, 3 výhry, ERA 0.47

Mladý nadhazovač Kotlářky měl ve finále obrovskou konkurenci v podobě Wesleyho Roemera, jenž v květnu odházel tři kompletní zápasy. Daniel Padyšák naskočil v květnu do pěti utkání a celkem odházel 19 směn, v nichž povolil pouze 1 doběh a jeho ERA v květnu byla pouze 0.47. Kromě toho hodil 25 strikeoutů, což je více než jeden strikeout na směnu. Úspěšnost pálkařů proti Padyšákovi byla pouze 0.167.

Další kandidáti: Wesley Roemer, Tomáš Duffek, Nathan Kuchta, Jason Jarvis

Catcher – Dominic Piazza, Eagles

13 zápasů, pálkařský průměr .415

Mezi catchery se v květnu nejvíce dařilo Dominicu Piazzovi z Eagles. Americký baseballista pálil s průměrem .415 a OBP .492. Kromě toho zaznamenal také 4 odpaly za plot a pět dvoumetových odpalů. Kromě toho Piazza doběhl pro 21 doběhů.

Další kandidáti: Michael Vykoukal, Jerry Lacayo

1. meta – Trey Bridis, Nuclears

12 zápasů, pálkařský průměr .405

Na první metu jsme vybrali Treye Bridise z Třebíče, který svými výkony na pálce držel Nuclears ve hře o postup do Nadstavby o titul. V květnu Bridis zaznamenal 17 hitů, z nichž 9 bylo vícemetových.

Další kandidáti: Zach Wilson, Tomáš Juněc

2. meta – Scott Mulhearn, Kotlářka

11 zápasů, pálkařský průměr .512

Scottu Mullhearnovi pozice hrajícího trenéra Kotlářky evidentně prospívá. A svými výkony jde příkladem celému mužstvu. Sám navíc prožívá svou nejlepší sezonu v extraligové kariéře. Přispěl k tomu i poslední kalendářní měsíc, kdy byl Mulhearn postrachem nadhazovačů a více než v polovině stavů na pálce si připsal úspěšný odpal. K tomu přidal ještě 2 mety zdarma a jedno trefení.

Spojka – Martin Schneider, Draci

11 zápasů, pálkařský průměr .476

Na pozici spojky se oproti dubnu v našem výběru nic nemění. Martin Schneider i nadále ukazuje, že patří mezi hvězdy české Extraligy. A i když Draci koncem dubna trochu ztráceli dech, tak na statistikách českého reprezentanta to nebylo poznat.

3. meta – Yuta Oshiro, Olympia

12 zápasů, pálkařský průměr .405

Japonec Oshiro ve službách Blanska odehrál velmi dobrý měsíc. Pálkařský průměr .405 a OBP .617 jej vyneslo až do naši sestavy měsíce. Kromě toho japonský baseballista zaujal ziska jednadvaceti met zdarma, k nimž přidal 13 ukradených met. 

Levé pole – Jan Pojer, Eagles

9 zápasů, pálkařský průměr .423

Eagles v květnu vytrvale sbírali výhry a postupně stoupali extraligovou tabulkou, což se projevilo také na statistikách jejich pálkařů. Svými výkony zaujal také Jan Pojer, který pálil s průměrem .423 a jeho OBP byla .529. Kromě toho přidal také dva homeruny.

Střední pole – Matěj Hejma, Eagles

12 zápasů, pálkařský průměr .404

Matěj Hejma je druhým hráčem, který si udržel pozici v naši sestavě měsíce. Také on se svými výkony na pálce podílel na vzestupu Eagles, když stáhl 18 bodů pražského týmu.

Pravé pole – Petr Šusta, Tempo

8 zápasů, pálkařský průměr .429

Petr Šusta z Tempa se jen tak tak vlezl do minimálních kritérií, aby mohl být zařazen do naši sestavy měsíce. Dvaatřicetiletý baseballista letos prožívá nejpovedenější sezonu v kariéře a i díky němu se Tempo už podruhé v řadě dostalo do playoff.

DH – Terrell Joyce, Arrows

12 zápasů, pálkařský průměr .524

Na pozici suplujícího pálkaře se nic nemění. Terrell Joyce pálí jako robot, k tomu přidává mnoho met zdarma a odpalů za plot. Pokud mu to vydrží, tak je možné, že až do konce sezony budeme pro pozici DH používat pouze kombinaci kláves ctrl+c a ctrl+v.

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: