Jan Kucin byl jeden nadhoz od Perfect Game

(Last Updated On: 20.7.2019)

Neuvěřitelný zápas odházel v sobotu proti Tempu Praha nadhazovač brněnských Hrochů Jan Kucin. Ten byl totiž jeden jediný nadhoz od Perfect Game.

Devětadvacetiletý nadhazovač Hrochů dovedl zápas až do deváté směny s tím, že nepustil ani jednoho pálkaře Tempa na metu. Dokonce i rozehrávku deváté směny začal výborně, když nejdříve Marek Rejman poslal do vzduchu vysoký odpal a následně byl Aleš Nepomucký strikeout. Kucinovi zbýval poslední out a na pálku se postavil Matěj Bužga. Ten ve svém stavu na pálce poslal šest míčů do foul ballu, aby nakonec desátý nadhoz odpálil mezi první a druhou metu, čímž ukončil naději na třetí Perfect Game v historii českého baseballu.

Tempo se pak rozjelo a pálilo jeden hit za druhým. Vše zakončil Marek Minařík, který grand slam homerunem otočil skóre ve prospěch Pražanů a ti nakonec zvítězili 4-2. Neskutečný závěr.

“Mrzí to hodně,” přiznal po zápase Jan Kucin. “Taková možnost se nenaskytne mockrát za život.”

Honza si po zápase pochvaloval i pomoc spoluhráčů. “Zápas byl nádherný. Kluci za mnou do toho dali všechno. Pochytali neuvěřitelné balony. Všechno šlapalo, až poslední out ne. Dva striky, dva outy, devátá směna. Jako z nějakého filmu. Míč se dostal do pole a tam se to nepovedlo chytit.”

Ačkoliv jsme nakonec Perfect Game neviděli, tak se tento duel rozhodně zapíše do historie českého baseballu velkými písmeny.

 123456789 RHE
Tempo Praha
000000004 431
Hroši Brno
002000000 260

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: