MLB možná spustí i mezinárodní draft

(Last Updated On: 19.7.2019)

Ve druhém kole mezinárodního draftu MLB 2020 byl draftován XY z české Extraligy. I takovou zprávu možná v příštím roce přineseme na našich stránkách. V zákulisí MLB se prý vážně uvažuje, o zavedení mezinárodního draftu. A to již od roku 2020.

V klasickém draftu můžou být draftování hráči, kteří mají bydliště ve Spojených státech nebo Kanadě. Pokud nesplňují tuto podmínku, tak musí splňovat alespoň to, aby byli registrováni na střední nebo vysoké škole ve zmíněných státech. Pokud ale mladý hráč celou sezonu působil v Evropě, tak byl vyloučený z toho, aby mohl být draftován. Což by se mohlo změnit.

Podle Bena Adlera z magazínu Baseball America “Major League Baseball diskutuje o konceptu dvacetikolového mezinárodního draftu, který by mohl být implementován již v roce 2020.” Ben Adler také zmiňuje, že již v Miami proběhlo setkání zástupců MLB a klubů. Také většina majitelů organizací MLB jsou prý velmi nakloněni tomu, aby se zavedl mezinárodní draft a chtějí, aby se zavedl do pravidel co nejdříve.

Tato změna by měla za následek to, že kluby přestanou podepisovat třináctileté kluky z latinské Ameriky. Pro české hráče by to byla zajímavá motivace, když budou draftování i z české Extraligy.

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: