Posílí Česko na ME bratři Sogardové?

(Last Updated On: 18.7.2019)

V pondělí vyšel v Kladenském Deníku zajímavý rozhovor s Petrem Barochem, který je nejen šéfem Miners Kladno, ale také technickým ředitelem baseballové reprezentace. A Petr v rozhovoru zmiňuje, že by národní tým mohl mít zajímavé posily.

“…Také proto v současné době po pětiletém úsilí dotahujeme naturalizaci dvou Američanů s českými kořeny. Erik Sogard je druhá meta Major League v Torontu Blue Jays, Alex Sogard je hlavním trenérem jednoho z univerzitních týmů Division 1. Pokud je týmy pustí, mohli by zasáhnout do ME a OH kvalifikace…”

Embed from Getty Images

Pokud by se povedlo zajistit občanství pro oba zmíněné hráče, tak by to byla obrovská posila pro českou reprezentaci. Alex Sogard již v kvalifikaci na World Baseball Classic v dresu českého celku prokazoval své kvality. A přeci jen, z pozice kouče univerzitního týmu by mohlo být jednodušší jej uvolnit. Skeptický bych byl ohledně příchodu Erica Sogarda, který pravidlně nastupuje za Toronto Blue Jays a s pálkařským průměrem .304 je to jeho zatím nejlepší sezona v MLB. Těžko tedy můžeme očekávat, že jej klub na zářijové Mistrovství Evropy uvolní. Jeho jméno se však nyní hodně zmiňuje v rámci možných výměn před Trade deadline a v případě výměny může být jeho pozice v novém týmu mnohem slabší. Myslím, že každý český fanoušek by jej viděl rád v českém dresu.

V minulosti ještě za český tým nastoupil také John Straka, který ještě loni působil v nezávislé American Association. Letos hraje za klub Chanhassen Red Birds v němž před pár dny odházel vítěznou Complete Game a s dvanácti strikeouty potvrdil, že má výbornou kontrolu nadhozů. Bohužel, jeho kořeny v České republice sahají více do minulosti a vyřídit mu český pas bude hodně složité.

MEXICALI, MEXICO – MARCH 18: John Straka #34 of Team Czech Republic pitches during Game 3 of the World Baseball Classic Qualifier against Team Germany at Estadio B-Air Stadium on Friday, March 18, 2016 in Mexicali, Mexico. (Photo by Matt Brown/WBCI/MLB Photos via Getty Images) *** Local Caption *** John Straka

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: