První ohlasy na “robotické rozhodčí”

(Last Updated On: 11.7.2019)

V noci ze středy na čtvrtek se v Atlantic League odehrála premiéra elektronického systému vyhodnocování strikezóny. Stalo se tak v průběhu All Star Game soutěže.


 
Jak je vidět v tweetu, tak je mezi nadhozem a samotným vyhlášením kratičká pauza. Ale systém je stále v plenkách. Nadhazovač Daryl Thompson pro agenturu Associated Press řekl, že jednou ta pauza trvala celkem dlouho: “Jednou se stalo, že už jsem měl míč od catcher azpátky a oni teprve signalizovali strike.”

Další nadhazovač Mitch Atkins si pochvaloval, že nadhozy v horní části strikezóny byly vyhlášeny jako strike. “Technicky vzato jsou strikey, které rozhodčí skoro nikdy nevyhlásí správně,” řekl po zápase novinářům.

Také hlavní rozhodčí pan DeBrauwere neměl vůči systému větší výhrady. “Byla to další pomoc a díky tomu jsem se cítil velmi uvolněně,” nechal se slyšet při rozhovorech s novináři.

Zdá se tedy, že při generálce nový systém celkem obstál. Uvidíme, jaká bude spokojenost resp. nespokojenost po jeho zavedení na více stadionech a po odehraní většího počtu zápasů. Možná jsme právě svědky nové baseballové revoluce, což poznamenal i prezident Atlantic League Rick White. “Jsme nadšeni z toho, co to znamená nejen pro naši ligu, ale i pro budoucnost baseballu. Víme, že technologie pomůže rozhodčím, aby byli přesnější. Atlantic League se tak stává průkopníkem našeho sportu.”

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: