VIDEO: Pete Alonso vítězem Homerun Derby 2019

(Last Updated On: 9.7.2019)

Pálkař New York Mets Pete Alonso zvítězil ve finále Homerun Derby nad dalším nováčkem Vladimerem Guerrerou Jr. na stadionu Progressive Field v Clevelandu, kde se letos odehrává All Star Game.

Guerrerovi ve finále možná došel dech, když v prvních dvou kolech vytvořil nový rekord v počtu homerunů v jednom kole (29). Hlavně jeho semifinálový souboj s Jocem Pedersonem z Los Angeles Dodgers zvedal fanoušky ze sedadel. Oba hráči nejdříve odpálili 29 homerunů a tak musel přijít tiebreak  v jedné přidané minutě. Jenže v ní opět oba odpálili shodně 8 homerunů a tak přišel rozstřel na tři švihy. Napoprvé ale oba pálkaři odpálili po jednom homerunu. Až další přidané kolo rozhodlo o tom, že do finále postoupí mladík z Toronta Blue Jays.

Ve finále pak Guerrero poslal za plot 22 míčů a Pete Alonso 23. Alonso tak získal odměnu pro vítěze 1 milion dolarů. Guerrero půl milionů. Protože oba zatím mají kontrakty pro nováčky (555 000$), tak je to pro ně velmi slušný příjem navíc. Alonso je navíc pouze druhým hráčem Mets, který vyhrál Homerun Derby. Tím prvním byl legendární Darryl Strawberry.

1. kolo:
Pederson vs. Bregman  21-16
Bell vs. Acuna Jr.  18-25
Chapman vs. Guerrero Jr.  13-29
Santana vs. Alonso  13-14

2. kolo:
Pederson vs. Guerrero Jr.  39-40
Acuna Jr. vs. Alonso  19-20

Finále:
Guerrero Jr. vs. Alonso  22-23

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: